Okunma

PS Jailbreak PS3’ü Yine Kırdı


16 Kasım 2010 Salı 10:00
PS Jailbreak PS3’ü Yine Kırdı

PS3 oyun konsolu uzun süre kırılamadı. Birçok kişi bu cihazı kırmak için çok uğraştı, ama nafile. Tam PS3 kırılamaz derken, cihazın kırıldığı duyuruldu. Sony buna karşı yazılımın sürümünü yükseltti.

Yeni oyunları oynamak isteyen kişiler bu yeni sürümü mutlaka kurmaları gerekiyordu. Herhangi bir yenilik getirmeyen 3.42 sürümü, korsanları durdurdu. Sony kopya korumasının önüne geçti. Hatta işi sağlama almak için 3.5 sürümünü de piyasaya sürdü.

 

PS Jailbreak İş Başında

Fakat Sony’nin belalısı olan PS Jailbreak‘in geliştiricileri bundan çekinmedi. Onlar da uzun uğraşlardan sonra PS3 cihazlarının 3.42 ve 3.5 sürümünü kırdı.

PS3’ün  kilidi açtıklarını herkese duyuran PS Jailbreak, var olan oyunlarını sabit diske kopyalayabilme özelliği ile Download’a düştü (Crysis 2 Multiplayer Beta Görüntüleri).

 

Sony yeni yazılım yazıyor, PS Jailbreak’de bu yazılımı inatla kırmak için uğraşıyor.

 

PS Jailbreak’in çözümü hem 3.42 hem de 3.5 sürümlerde çalışıyor. Yazılımın yaptığı iş esasında çok basit. PS Jailbreak Playstation 3 cihazlarına PS Downgrade işlemini uyguluyor. Yani cihazı eski sürümlere geri döndürüyor.

 

3.12 Sürümüne Düşürebiliyor

Bu yazılım Playstation 3 cihazlarını 3.12’e geri getirebiliyor. Bu esasında çok önemli bir özellik. Çünkü 3.12 sürümünde “Other OS” seçeneği yer alıyor.  Kullanıcılar bu sürüm sayesinde Linux işletim sistemine sahip olabiliyor.

Tabi bu sadece geçici bir çözüm. Çünkü oyun tutkunları yeni oyunları oynamak için 3.42 ve 3.5 sürümüne sahip olmak gerekiyor.  Daha eski bir sürüm bu yeni oyunları açmıyor.

:: PS Jailbreak kullanıyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PS Jailbreak PS3’ü Yine Kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PS Jailbreak PS3’ü Yine Kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PS Jailbreak PS3’ü Yine Kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "