Okunma

PSP Go Enteraktif ESRB İle Geliyor


18 Eylül 2009 Cuma 10:06
PSP Go Enteraktif ESRB İle Geliyor

PSP Go‘da UMD disklerinin kullanılmayacağını ve cihazın bu donanım desteğine sahip olmayacağını bilmeyen kalmamıştır. Fakat bu aşamada atlanan bir nokta, oyunların artık disk olarak satın almak yerine indirme yöntemi ile edinilmesi olacak. Buna bağlı olarak indirilen oyunlarda yaş sınırlarına uyulduğu nasıl denetlenecek sorusu varlığını sürdürüyor.

SCEA (Sony Amerika) tarafından bu duruma ise işe yararlığı tartışılır bir çözüm düşünülmüş. ESRB (Entertainment Software Rating Board – Eğlence Yazılımları Derecelendirme Kurulu) derecelendirmeleri, sınırların anlamları ve kapsama alanları, içerikleri gibi detayları içeren enteraktif bir uygulama PSP Go’ya kurulu olarak geliyor. Oyun sever gençlerden ziyade ebeveynlerini eğitmek için konulan yazılımın ne kadar işe yarayacağı tartışma konusu. Keza yazılım istenildiği anda sistemden silinebiliyor. Öyle görülüyor ki, ESRB sınırları için bir gedik açılmış bulunuyor. Elbette ebeveynler işe el koymaz ise…

:: Sizce yeni uygulama mantıklı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PSP Go Enteraktif ESRB İle Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PSP Go Enteraktif ESRB İle Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PSP Go Enteraktif ESRB İle Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "