Okunma

PlayStation Cep Telefonu Oluyor!


23 Haziran 2009 Salı 11:34
PlayStation Cep Telefonu Oluyor!

Oyun dünyası iPhone için Amiga ve Commodore 64 emulator’lerinin geliştirildiği ve yayınlanmak üzere olduğu haberleri ile çalkalandıktan sonra, cep telefonları için benzer bir emulator’un “PlayStation” versiyonunun yapılıp yapılamayacağını tartışmaya başlamıştı. Sony Ericsson‘un yeni modeli “Satio”nun PlayStation oyunlarını çalıştırabildiği söylentileri üzerine beklenen açıklama Sony’den geldi.

Firma, kendi adına cep telefonu üretimi yapan Sony Ericsson’un ileride çıkarmak istediği bir telefon modelinde “PlayStation” ismini kullanmasına kesin bir dille karşı çıktı ve PSP Phone‘un üretimini tamamen kendilerinin yapacaklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde Sony Ericsson başkan yardımcısı Hirokazu Ishizika tarafından yapılan “Satio” modelinin tanıtımında, bu yeni modelin kullanıcılara telefon için geliştirilebilecek bütün uygulamaları ve içerikleri limitsiz ve hiçbir engele takılmadan indirebilmelerine imkanı tanıyacağı, telefonun PlayStation benzeri bir uygulama ile oyun oynamaya da olanak sağlayacağı açıklanmıştı. Ishizuka, “Kendi çözümlerimizi kendimiz üretiyoruz ve yaptığımız her şeyin arkasındayız. Ürünlerimizi kullanan herkese sınırsız eğlence vadediyoruz” demişti. Fakat Sony, “PlayStation” ismine ve uygulamalarına sahip bir cep telefonunun sadece ve sadece Sony markası adı altında piyasaya çıkarılacağının ısrarla altını çiziyor.

 


PSP Phone’un böyle görüneceği tahmin ediliyor

:: PSP Phone için ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Rumi Çabuk
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PlayStation Cep Telefonu Oluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation Cep Telefonu Oluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation Cep Telefonu Oluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "