Okunma

PSP2, PS3 İle Yarışabilecek mi?


31 Ocak 2011 Pazartesi 10:30
PSP2, PS3 İle Yarışabilecek mi?

Şimdiye dek PSP2’nin (NGP) bir çok özelliği açıklandı ve her defasında, oyun kalitesinin PS3 ile aynı olacağı vurgulandı. Fakat artık akıllarda bir soru var. NGP hakkında yapılan açıklamalara bakarak şunu söyleyebiliriz ki, bu aygıt Blu-Ray özelliği taşımıyor. Peki öyleyse, nasıl PS3 ile eşdeğer olabilir? (Oyun Duvar Kağıtları – GTA IV)

PSP2, En Güçlü El Konsolu Olacak

Sony de bu soruların farkında ama henüz bu duruma tatmin edici bir cevap vermiş değil. Fakat bu olumsuzluğu çözebilmek için iki farklı çözüm yolundan biri üzerine yoğunlaşacağı kesin gibi görülüyor.

Bunlardan ilki, çok yüksek kapasiteli hafıza kartları. Fakat daha olayın başında, bu kadar yüksek hafızalı kartların maliyetinin de, bir o kadar yüksek olacağı düşünülerek, bunun pek de kabul gören bir çare olmayacağı düşünülüyor.

İkinci yol ise, Cloud Computing (Bulut Bilgi İşlem). Bu terimi bilmeyen ziyaretçilerimiz için hemen açıklayalım. Cloud Computing: Temel olarak bir uygulamanın web üzerinden, kendi sisteminizde herhangi bir kurulum gerektirmeden çalışabilmesi demek.

Bu mantıktan hareketle, PSP2 oyunlarının dijital ortamda barındırılarak, indirmeye gerek kalmadan internet bağlantısı yoluyla oynanabileceği, bu sayede de yüksek kalitedeki oyunların çalıştırılabileceğini düşünebiliriz.

NGP ile ilgili henüz her şeyin netleştiğini söylemek mümkün değil ancak her geçen gün yeni bir özelliğinin daha belirmesi, bizleri nasıl bir şeyin beklediği konusunda fikir sahibi olmamızı ve daha çok heyecanlanmamızı sağlıyor.

:: Sizce PSP2, PS3 ile eşdeğer olacak mı?

Yazan: Uğur Tufan
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PSP2, PS3 İle Yarışabilecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PSP2, PS3 İle Yarışabilecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PSP2, PS3 İle Yarışabilecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "