PUBG durdurulamıyor!


09 Kasım 2017 Perşembe 08:00
PUBG durdurulamıyor!

Steam platformunda en çok oynanan oyun haline gelmesiyle birlikte satışlarının yavaşlayacağı düşünülen PUBG, yapılan açıklamayla birlikte bugün 20 milyonluk satış barajını aşmayı başardı. PlayerUnknown takma adıyla tanınan Brandon Greene tarafından yapılan açıklamada oyunculara teşekkür de edildi.

Steam’in en popüleri PUBG!

Anlık oyuncu sayısında Dota 2‘yi neredeyse ikiye katlamayı başaran yapım, gözünü GTA 5‘in tahtına dikmiş durumda. Bir süre önce sizlere benzer bir haber iletmiş ve oyunun rekor oyuncu sayısına eriştiğini de iletmiştik. Tabii GTA 5‘in satış sayılarını yakalaması pek mümkün görünmüyor bunu da belirtelim. En azından kısa vadede 85 milyon adet satılması pek de imkanlı durmuyor.

Fakat bugünden itibaren rahatlıkla şunu söylemek mümkün; PUBG tartışmasız şekilde Steam platformunun lideri. Oturan oyuncu sayısını düşündüğümüzde anlık bir turnuva heyecanı ile rekor kırsa da, artık anlık olarak 750 bin kişi tarafından oynanıyor. 20 milyon adet satış gerçekleştiren ve bu sayede yapımcı firma Bluehole’a çok ciddi miktarlarda para kazandıran yapımın artık Aralık ayı ile birlikte tam sürüme geçiş yapacağını da hatırlatalım.

PUBG

İşin en çok merak edilen yanı ise Bluehole tarafından oyunda yer alan hataların giderilmesi, sunuculardaki abartı derecede gecikme süreleri yüzünden yaşanan sorunların ortadan kaldırılması, hilecilerden geçilmeyen TPS modunun düzeltilmesi ve yeni hile karşıtı çözümler üretilmesi konularında nasıl bir hamle yapacağı.

Birçok oyuncu önceki deneyimlerine dayanarak bahsi geçen düzeltmelerden hiçbirinin yapılmayacağını düşünüyor olsa da, bizler bu kadar da karamsar değiliz. En azından H1Z1 ve DayZ örneklerinde gördüğümüz gibi ilgisiz yapımcılarla uğraşmak durumunda da değiliz.

:: Yapım sizce gerçek bir e-spor olabilir mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" PUBG durdurulamıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PUBG durdurulamıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PUBG durdurulamıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!