Okunma

PUBG için yaş sınırı mı geliyor?


23 Temmuz 2018 Pazartesi 10:56
PUBG için yaş sınırı mı geliyor?

PUBG Mobile ve daha birçok oyunla tanıdığımız Tencent‘in oyun merkezi, gençlerin çevrimiçi oyunlarda harcadıkları zaman ve paranın izlenerek sınırlanmasını temin edecek yeni bir hizmet oluşturdu. Örneğin PUBG yaş sınırı uygulamasıyla, anne ve babalar çocuklarının belli içeriklere erişimini tamamen kısıtlayabilecekler.

Yaşı küçük oyuncular, 30 gün içinde 210 TL harcadığı anda “ebeveyn izleme sistemi” sinyal veriyor. Bunu takiben bir Tencent müşteri görevlisi ilgili anne-babayı telefonla bilgilendiriyor.

PUBG yaş sınırı uygulamasıyla oyunlarda kontrol ebeveynlere geçiyor

Şu anda yaz tatillerini geçirmekte olan çocukların bu arada online oyunların bağımlısı olmasından çekiniliyor. Dolayısıyla bu Haziran ayında Tencent, kendi geliştirdiği birçok çevrim içi oyunda, online ebeveyn izleme sistemini entegre etmiş durumda.

PUBG tutuklamaları

Aslında Tencent, ilk koruyucu platformunu 2017’de başlatmıştı. Ebeveyn buna göre çocuğunun oyun sistemine uyarı sistemi yerleştirebiliyor, oyun oynanabilecek zamanı seçip bazı oyunları yasaklayabiliyor ve kredi sınırı koyabiliyor.

Haziran ayından bu yana bir aylık bir deneme süresi sonunda Tencent’e göre, çocukların oyun harcamalarının yüzde 76‘sı kontrol altında olup; çevrim içinde geçirilen zaman yüzde 62 oranında azaldı. Tencent, harcama miktarına ilişkin telefon uyarısının yanı sıra, gençlerin bağımlılığı konusunda da özel hizmet sunuyor. Bu çerçevede müşteri hizmet bölümü ailelere 400’den fazla telefon uyarısı yapmış durumda.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “PUBG için yaş sınırı mı geliyor?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Pubg Mobile 13 yaş için

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İşin parasal kısmından ziyade sunucular belirli yas kategorilerine ayrilmali oyuna giriyoruz hep coluk cocuk denk geliyor eylenmeye mi giriyoruz cocuk avutmaya mi belli degil.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu mobil pubg için mi ?

 4. Emre dedi ki:

  Tamamen sunuculardaki anlık yükü azaltmak ve maliyeti düşürmek amaçlı. Oyunlarını satın al sonrasında belli süre oynayabil ebeveyn kısıtlasın sunucular aşırı yoğun olmasın. İyi niyetli gibi yapılmış bu uygulamaya hoş bakmak istiyorum ama olmuyor,kurnazlık kokuyor bu hareketler 🙂

 5. Anonim dedi ki:

  Bazı ülkelerde özellikle online oyunlarda, oyuna giriş yapabilmek için vatandaşlık numarası ile giriş yapmak gerekiyor. Bu tarz bir sistemin uygulanması mümkün bir durum.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Getirse ne olacak kimlik mi isteyecekler

" PUBG için yaş sınırı mı geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PUBG için yaş sınırı mı geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PUBG için yaş sınırı mı geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "