Okunma

PySide İçin İlk Resmi Sürüm


26 Ağustos 2009 Çarşamba 05:58
PySide İçin İlk Resmi Sürüm

Symbian’lı mobil cihazların, üçüncü şahıs yazılımlar konusundaki, güçlü konumunda Python payı oldukça büyük. Sıra dışı yazılımlar ile Symbian’da olmazı mümkün kılan Python; artık Qt platformu için de bir yazılım geliştirme ortamına sahip. PySide isimli bu proje ile Qt ve Nokia’nın yeni tablet PC arayüzü Maemo5 platformları Python desteğine kavuşturuluyor.

LGPL lisansının çatısında olan PySide, S60 ortamı ile kodlama yapısı anlamında örtüşse de sıra dışı yetenekleriyle farklılık yaratıyor. Hala geliştirme aşamasında bir proje olan PySide bu sürüm ile hem merakları gidermiş oldu hem de küçük tüyolar vererek ilgiyi üzerine topladı.

İlerleyen günlerde somut bilgilerin yayınlanması beklenen PySide ile ilgili daha fazla bilgi almak için buradaki resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

:: PySide ile ilgili fikirlerinizi forumda paylaşın…

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

PySide İçin İlk Resmi Sürüm

 

Python’un, Qt platformunda çalışmasını sağlayan PySide ilk
resmi sürüme kavuştu.

 

 

Symbian’lı mobil cihazların, üçüncü şahıs yazılımlar
konusundaki, güçlü konumunda Python
payı oldukça büyük. Sıra dışı yazılımlar ile Symbian’da olmazı mümkün kılan Python; artık Qt platformu için de bir yazılım geliştirme ortamına sahip. PySide isimli bu proje ile Qt ve Nokia’nın yeni tablet PC arayüzü Maemo5 platformları Python desteğine
kavuşturuluyor.

 

LGPL lisansının
çatısında olan PySide, S60 ortamı
ile kodlama yapısı anlamında örtüşse
de sıra dışı yetenekleriyle farklılık yaratıyor. Hala geliştirme aşamasında bir
proje olan PySide bu sürüm ile hem merakları gidermiş oldu hem de küçük tüyolar
vererek ilgiyi üzerine topladı.

İlerleyen günlerde somut bilgilerin yayınlanması beklenen PySide ile ilgili daha fazla bilgi
almak için buradaki resmi sayfasını
ziyaret edebilirsiniz.

 

:: PySide ile ilgili fikirlerinizi forumda
paylaşın…
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" PySide İçin İlk Resmi Sürüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PySide İçin İlk Resmi Sürüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PySide İçin İlk Resmi Sürüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "