Okunma

Python 2.0 Hazır


14 Şubat 2010 Pazar 17:13
Python 2.0 Hazır

Kısa bir süre önce sınırlı bir kitle ile paylaşlan ardından da sınama amaçlı olarak bazı Nokialarda firmware güncellemesi yolu ile ortaya çıkan Python S60 Kütüphanesi sonunda resmi kaynaklardan duyuruldu. Yeni sürümü uzunca bir süredir beklenen Python for S60’ın tüm kodlaması ve yasal hakları da 2.0 versiyonu ile birlikte Symbian Vakfı’na bağışlanmış.

Maemo Garage sayfaları üzerinden indirilebilen Pyhton for S60 2.0, tahminlerin aksine OS9 çekirdeğini taşıyan tüm Symbianlar ile sorunsuz çalışabiliyor. Kaynak kodların da kullanıcılara sunulduğu Python 2.0’a ve uyumlu Python ScriptShell’e, burada yer alan Maemo sayfalarından hemen sahip olabilirsiniz.

:: Yeni sürüm Maemo ve Symbian için mobil uygulama pazarında bir hareketlilik meydana getirir mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Python 2.0 Hazır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    N96 da Python 2.0 ve Python ScriptShell yüklü olmasına rağmen Python’un eski sürümleri ile çalıştırdığım uygulamaları çalıştıramıyorum.
    Python 2.0 için yazılan programlar şimdiye kadar yazılan python programlarından farklımıdır,yoksa yeni ScriptShell eski sürümleri desteklemiyormu?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Python 2.0 İçin telefona hangi modül paketini yüklememizi önerirsiniz?

" Python 2.0 Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Python 2.0 Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Python 2.0 Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "