Python ile yazılım dünyasını keşfedin!


04 Ağustos 2018 Cumartesi 14:58
Python ile yazılım dünyasını keşfedin!

Yazılım dünyasının en önemli programlama dillerinden biri olan Python’ı öğrenmek artık çok kolay. Udemy’nin sunduğu avantajlı kurslarla Python öğrenmek çok kolay! Peki, son dönemlerin en popüler programlama dillerinden biri olan Python nedir?

Udemy ile Python öğrenmek artık çok kolay!

Udemy’nin sunduğu indirimlerle ufkunuzu genişletmeniz için harika bir fırsatı sizlerle paylaşıyoruz. Yazılım ve programla dilleri üzerine çalışıyorsanız veya bu yola girmek istiyorsanız, dünyanın en geçerli dillerinden biri olan Python’ı bilmeniz, sizin için büyük avantaj olacaktır. İşte bu noktada, Python öğrenmek için Udemy’nin kurslarından faydalanabilirsiniz. Üstelik, bu kursa sadece 24.99 TL gibi fırsat dolu bir fiyat ile sahip olabilirsiniz.

Dünyanın en popüler programlama dillerinden biri olan Python nedir?

Python üst düzey basit sözdizimine sahip olan, kolayca öğrenilebilen,, okunabilirliği destekleyen, platformlardan bağımsız nesne yönelimli değişkenliğe açık bir yazılım dilidir. Python, interaktif ve nesne odaklı bir programlama dilidir. Bu dil modüller, olağandışı durumlar, dinamik yazım, oldukça yüksek dinamik veri türleri ve sınıfları ile birlikte çalışmaktadır. Python, oldukça temiz ve sade satırlarla kombine edebilmektedir. Birçok sistem çağrısına ve kütüphanesine uygun olan birden fazla arayüze sahiptir ve C ya da C++ ortamında geliştirilebilir. Bu dil ayrıca programlanabilir arayüz ihtiyacı gibi uygulamalarda genişletilmiş dil olarak kullanılabilmektedir.

Hemen hemen her türlü platformda çalışabilir. (Unix , Linux, Mac, Windows, Amiga, Symbian). Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz. Büyük yazılımların hızlı bir şekilde prototiplerinin üretilmesi ve denenmesi gerektiği durumlarda da C ya da C++ gibi dillere tercih edilir. Bu özellikleri sayesinde, dünyanın en önemli programlama dillerinden biri olarak kabul görüyor. Üstelik, Python öğrenmek çok kolay!

Dünya çapında Python!

Google, NASA ve CERN gibi teknolojiye ve bilime yön veren öncü şirketler de Python kullanmaktadır. Python’un kütüphanesinin büyük kısmı UNIX, Windows ve Macintosh sistemlere oldukça kolay taşınabilir ve çapraz platform uyumludur.

Python dilinin kullanım alanları

Python, yorumlamaya açık, nesne yönelimi,  birimsel ve etkileşimli bir programlama dilidir. Python bilim ve teknoloji bilgi sektörü için de son derece önemli rol oynamaktadır. Yazılım teknolojileri özgür yazılım platformu her dalda ayrı compiler ile çalışan bu dil uluslar arası Askeri savunma ve hacking network sistemleri üzerinde uluslar arası bir öneme sahip programlama dilidir.

 • Yüksek seviyeli bir programlama dilidir
 • Bilim ve teknoloji bilgi sektörü için önemlidir
 • Uluslararası alanda kabul görmüştür
 • Askeri savunma sanayisinde tercih edilir
 • Hacking network sistemleri için tercih edilmektedir

Udemy, Python kursları ile neler elde edeceksiniz?

Sizlere sunulan indirimli kurslar sayesinde, sıfırdan başlayıp ileri seviyelere kadar Python öğrenebileceksiniz. Ayrıca, Python öğrenerek, yapay zeka, makine öğrenmesi ve veri bilimi gibi konularda kendinizi çok daha iyi bir şekilde geliştebilirsiniz.

Python ile Nesne Tabanlı Programlama felsefesini öğrenecek , daha sonra Java ve C++ gibi dilleri öğrenmeye çalıştığınızda oldukça rahat edeceksiniz. PyQt5 ile Python’da arayüz geliştirme temellerini alarak, ileri düzey arayüzler ve uygulamalar geliştirebileceksiniz.

Sqlite Veritabanı ile temel veritabanı işlemlerini öğrenerek, programlarınızı veritabanıyla entegre bir biçimde yazabileceksiniz. Python kullanarak makine öğrenmesi algoritmaları geliştirebileceksiniz. Derin öğrenme ve doğal dil işleme projeleri geliştireceksiniz. Bu linke tıklayarak, 24.99 TL gibi uygun bir fiyattan, geleceğinize yön verebilecek olan bu kursa sahip olabilirsiniz.

Bu kursun müfredatında, istediğiniz an kullanabileceğiniz 18 saate varan video içerik, 11 makale ve en önemlisi, bitirme sertifikası yer alacak. Bu kurs sonrasında Python bilginizi ve eğitiminizi CV hazırlarken, onaylı bir biçimde kullanabileceksiniz.

Kurs İçeriği

Kurs boyunca aşağıdaki konuları öğrenebilir ve kendinizi bu konularda geliştirebilirsiniz.

 • Temel Python Objeleri ve Veri Yapıları
 • Koşullu Durumlar ve Koşullu Durum Blokları
 • Döngü Yapılarını Kullanma
 • Fonksiyonlar ve Metodlar
 • Modüller ve Modül Kullanımı
 • Nesne Tabanlı Programlama
 • Hatalar,İstisnalar ve Hata Yakalama Blokları
 • Python ile Dosya İşlemleri
 • Pythondaki Gömülü Fonksiyonlar
 • İleri Seviye Veri Yapıları ve Objeler
 • Veritabanı İşlemleri ve Sqlite Veritabanı
 • Fonksiyonların İleri Seviye Özellikleri ve Decorator Fonksiyonlar
 • Iteratorlar ve Generatorlar
 • Pillow, Os, Requests, BeautifulSoup gibi İleri Seviye Modüller
 • PyQt5 ile Arayüz Geliştirme

Kurs boyunca yardıma ihtiyacınız olduğunda Slack takımımıza girerek insanlarla tartışabilir veya bu platform üzerinden sorularınızı sorabilirsiniz.

Python dışında, Udemy’nin sizler için sunduğu diğer kurslardan, en uygun fiyatlarla faydalanmak istiyorsanız, bu linke tıklayarak, tüm tekliflere ve kurslara ulaşabilirsiniz.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Kedim
Kedim
2 yıl önce

Python un kendi Tutorial ina bakin. Oradaki kurslardan cok birsey ogrenemiyor insan.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Python’u sevmeyen tek ben miyim?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

neyi seviyorsun?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Socket konusunu öğrenene dek seviyordum aslında

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Udemy’de ücretsiz “0’dan Python’a” diye bir ders var oradan da öğrenilebilir

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bence pythonu sadece biraz temellenmek için öğrenin ve sonra hemen C++’a geçin. Çünkü bence C++ diğer dillere geçiş için en ideal dil. Hem C kadar alt seviye, hem de günümüz modern tekniklerden çok geride değil. Geçmezseniz de dünyanın en çok kullanılan 3. dilini öğrenmiş olursunuz. Birkaç söyleyeceğim şey daha var:

C++ öğrenmek için C öğrenmeyin. Buna gerek yok. C++ öğrenirseniz aşağı yukarı C de bilirsiniz.

{} lardan korkmayın. {} lar öcü değil ve öğrenilmesi ZOR değil.

Her türlü ihtiyaca cevap verecek dünyanın en iyi programlama dili diye bir şey yok. Her alanda o alanın uzmanı diller kullanılır. Şu hiç sevmediğim python bile yapay zeka dendi mi öne çıkıyor.

“C++ öldü, python ölüsünü s*kiyor” diyenlerin dediklerine aldırmayın. Hatta hemen yanlarından kaçın. C++ ölmedi, her 3 senede bir de kabuk değiştiriyor. C++’ı ancak quantum computing öldürür.

Bu tavsiyeleri python ile başlamış, sonradan C++’a geçmiş ve 1.5 yıldır C++ ile haşır neşir olan 16 yaşında bir kardeşiniz veriyor. Bunların hepsi kişisel fikrimdir ve tartışmaya açıktır. Benden daha tecrübeli olan abilerime de saygılarımı sunuyorum.

Melo
Melo
2 yıl önce

C++ oldu artik Python, C#, Kotlin ve Swift size en cok para kazandiracak diller su anda

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Hala C# diyen var. C++ 20 çıkıyor en iyi dil C/C++’dır. Swift sadece Apple için, Kotlin de kodları Java diline çevirir. C++ en iyi dillerden birisidir. Makine dili öğrenebilirseniz -çoook kolay- 🙂

Melo
Melo
2 yıl önce

Sen ilk Kotlin’in ne oldugunu ogren 😀 Mahalledeki abisinden duyduklarini yazma bana

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Temel düzeyde bilin yeter… fazlası işe yaramaz

" Python ile yazılım dünyasını keşfedin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Python ile yazılım dünyasını keşfedin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Python ile yazılım dünyasını keşfedin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
 2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
 3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
 4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
 5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
 6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
 7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
 8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
 9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
 10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!