Okunma

Qnap’ten Yeni NAS


12 Şubat 2009 Perşembe 10:35
Qnap’ten Yeni NAS

Qnap, işyeri kullanıcıları için yeni nesil Intel tabanlı TS-439 Pro Turbo NAS‘ı sunar.Düşük güçlü Intel 1,6Ghz CPU, 1GB DDR Memory, ve şık dizaynı ile TS-439 Pro dual Giga LAN‘ı destekler, 5 adet  USB 2,0 ve 2 adet eSATA portlu , yedek RAID 0/1/5/6/5+ konfigurasyonlu Online RAID kapasite artırma ve Online RAID Level Migration (seviye değiştirme) ve Thin provisioningli ISCI hedef hizmeti, AES 256 bit volume tabanlı şifreleme, otomatik kural tabanlı IP engelleme, hızlı SMS ve email uyarısı ve SSL güvenlik  sertifikası gibi ileri fonksiyonlar sunar.

TS-439 Pro mevcut pazara yeni tanımlanmış yüksek ölçülebilirlik, geniş depolama kapasitesi, ve yüksek ölçüde istikrarlılık sağlar. 4-bay NAS 6TB a kadar depolama kapasitesini destekler ve 5 adet USB port, 2 adet ESATA port ile harici hard drivelara bağlanarak bu kapasite genişletilebilir.QNAP ürün yöneticisi Troy Lin NAS iş ortamında7x24 operasyona olanak sağlayan enerji tasarruflu Intel CPU ile düşük güç tüketimini sürdürebilmekte olduğunu söylüyor.Ayrıca, TS-439 Thin Provisioning li ISCSI hedef hizmeti ve AES 256 bit volume tabanlı şifreleme gibi business class (yüksek seviye) özellikleri destekler. 8 adede kadar bellek genişletme ya da networkteki mevcut application serverların yedekleme yeri için  ISCSI cihazı oluşturulabilir.

File server, FTP server, DDNS desteği, phpMy Admin ile kurulmuş web server, Joomla, MySQL, SQLlite, düzenlenebilir php.ini, MySQL server ve printer server (maximum 3 set) gibi çok yönlü server özellikleri sağlar. Tüm bu server fonksiyonları Linux, UNIX, Mac ve Windows platformlarında kullanılabilir.TS-439 Pro ayrıca işyeri kullanıcılarına minimum maliyetle ve kolaylıkla kendi mail serverlarını kurabilecekleri QPKG software expansion all-in-one XDove mail server ı da destekler. Surveillance Station özelliği ile ofis güvenliğini artırmak için 4 adede kadar IP tabanlı kamera ile kullanıcıları görüntüleme ve video kaydetmeye olanak sağlar.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Qnap
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qnap’ten Yeni NAS konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qnap’ten Yeni NAS ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qnap’ten Yeni NAS ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "