Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama


30 Nisan 2020 Perşembe 14:20
Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama

Kısa bir süre önce Qualcomm 5G telefonlar ile ilgili dikkat çeken bilgiler yayınladı. Açıklanan bu bilgilerde genel olarak akıllı telefon sektörünün içinde bulunduğu durum ile birlikte 5G destekli modellerin geleceği hakkında da tahminler yer alıyor. Anlaşıldığı kadarı ile 2020 yılı, Corona virüs pandemisine rağmen beklenenden daha iyi tamamlanabilir.

Bu yıl 5G telefonlar 225 milyonu geride bırakabilir

Öncelikle yeni veriler ile ilgili bilgilerden başlamak gerekirse Qualcomm, 2020 yılının ikinci çeyreği itibariyle 129 milyon modem sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. Beklentiler 145 milyon seviyesine kadar çıkıyordu. Bilindiği gibi Qualcomm, sadece Snapdragon mobil işlemciler ile akıllı telefon sektöründe yer almıyor. Başta modem olmak üzere çeşitli mobil bileşenler de sağlıyor. Bu bileşenleri kullanan firmalar arasında Apple ismi de yer alıyor.

5G telefonlar

Akıllı telefon sevkiyatlarında ise şu an için yüzde 21 seviyesinde bir gerileme olduğunu söylemek mümkün oluyor. Bunlarla birlikte Qualcomm 5G telefonlar hakkında da tahminlerini paylaştı.

Açıklanan verilere bakıldığında, 2020 yılında 175 milyon ile 225 milyon arasında değişen 5G’li akıllı telefon sevkiyatının yapılması bekleniyor. Her ne kadar akıllı telefon satışları gerilemiş olsa da 2020 yılının sonuna kadar başta iPhone 12 olmak üzere öne çıkan modeller ile sayıların bu seviyelere ulaşması bekleniyor.

Hatırlatmak gerekirse Apple’ın yeni iPhone 12 modellerini 5G desteği ile birlikte tanıtacağı yönünde beklentiler mevcut. Bu da genel olarak akıllı telefon sektöründeki yeni nesil mobil iletişim teknolojisini destekleyen model sayısını artırmış olacak. Samsung ve OnePlus’ın 5G’li modelleri de yine bahsedilen bu satış miktarları arasında dikkat çeken isimlerden olacaktır.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ucuza 4.5G telefonlar varsa ilerdede 5G le ucuz bir telefon gelir ama orta’yla üst segment telefonlar aynı mgp göstermez

" Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan 5G telefonlar hakkında açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S Xiaomi Redmi Note 9 Pro vs Redmi Note 9S
 2. 2 Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın Note 20 serisi geliyor! Canlı yayına hazırlanın
 3. 3 Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi Video yağmuruna tutulacaksınız! SDN ofis içi
 4. 4 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
 5. 5 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
 6. 6 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
 7. 7 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
 8. 8 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
 9. 9 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
 10. 10 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!