Okunma

Qualcomm, 5G testlerine başladı


16 Kasım 2016 Çarşamba 14:40
Qualcomm, 5G testlerine başladı

Qualcomm yaptığı açıklama ile, 5G Yeni Radyo (NR) spektrum paylaşım prototip sistemini ve test platformunu duyurdu.

5G için çalışmalar hız kazandı

5G NR; lisanslı, lisanssız ve paylaşımlı spektrumların dahil olduğu tüm spektrumları ve 6 GHz altı düşük bantlardan mmWave aralığındaki yüksek bantlara kadarki spektrumları kapsayacak şekilde tasarlanıyor.

Prototip sistemi ile 5G spektrum paylaşım teknolojisinin paylaşımlı spektrumda üst seviye mobil genişbant performansı hedefleniyor.

16-11/16/sign-on-qualcomm-office-building-located-on-campus-point-dr-san-diego-ca.jpg

Konuyla ilgili açıklamaya göre, Qualcomm Technologies‘in yeni 5G spektrum paylaşım prototip sistemi, mevcutta var olan 5G NR 6 GHz altı ve milimetrik dalga prototip sistemine dahil olacak.

Bu sistem, yeni spektrum paylaşım teknolojilerini destekleyecek şekilde tasarlanacak. Bu teknoloji operatörlere lisanslı spektrumun faydalarını getireceği gibi lisanslı spektrumu olmayanlara da yeni kapılar açacak. Böylece kablolu yayın operatörleri, kurumlar veya IoT dikeyleri, 5G NR teknolojilerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilecek.

:: 5G içi çalışmalar başladı, görüşlerinizi alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Qualcomm, 5G testlerine başladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Boş boş işler ya. Frekans arttıkça telefon sinyalleri daha da zararlı hale geliyor. Çekim kapasitesi düşüyor. Bütün bunlara rağmen hız değişmiyor. 4.5g ye geçtik ama 3g neyse 4.5g de o hala. Fazlasına da gerek yok zaten. 6gb interneti 6 saniyede yiyecek halim yok.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bayrampaşada merkezde oturuyorum belediyeye 100 metre. Operatörüm turkcell internet hızım 0,03 K/s 5 G mi pehhhh

 3. SDN Okuru dedi ki:

  5g yi bırakın, direkt 6gye geçeriz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Artık internet pakedimizi daha çabuk bitirebileceğiz. 4 .5g nin sayfaları hızlı açmaktan başka faydası olmadı bana internet paketleri ve fiyatları yine aynı yine aynı. Hatta daha pahalı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  9G olduğunda telepati gibi birbirimizle görüşücez ve farklı dil sorunları ortadan kalkacak pil ve batarya sorunlarıda çözülecek

 6. SDN Okuru dedi ki:

  4.5 G bize yetiyor gerek yok buna malum 1Gbs hız veriyorlar ya operatörler (!)

" Qualcomm, 5G testlerine başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm, 5G testlerine başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm, 5G testlerine başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "