Okunma

Qualcomm’dan önemli Apple açıklaması!


18 Ekim 2017 Çarşamba 09:00
Qualcomm’dan önemli Apple açıklaması!

Qualcomm’un CEO’su Steve Mollenkopf tarafından yapılan açıklamaya göre Apple ile kendi şirketinin arasındaki ilişkiler yakında eskiye dönebilir. İki firmanın arası özellikle 1 milyar dolarlık bir ödemenin yapılmaması yüzünden açılmıştı.

Qualcomm iddiaları kabul edecek mi?

Apple’ın kendisine ödenmesi gereken 1 milyar dolar ücretin ödenmediğini iddia etmesinin ardından olaylar büyümüş ve Apple, Foxconn ve Wistron gibi üretim ortaklarına kullandıkları Qualcomm patentleri için hiçbir ücret ödememeleri emrini vermişti.

iPad ve iPhone modellerinin üretiminde kullanılan bu patentler yüzünden de Qualcomm, ücretlerin ödenmesi için Çin’de bir karşı atak başlatmış ve iPhone’u ülkede tamamen yasak hale getirmeyi hedeflediğini belirtmişti.

qualcomm

Bu olayların ışığında iki firma arasındaki ilişkilerin düzelmesine imkansız gözüyle bakılırken, şirketin CEO’su Mollenkopf bugün önemli açıklamalarda bulundu ve her ne kadar tarih veremese de sorunların yakın zamanda çözüleceğine inandığını söyledi. İki firma arasındaki olayların standart sektör içi olaylar olduğunu bildiğini ve yakın zamanda el sıkışarak eski günlere döneceklerine inandığını da sözlerine ekledi.

Mollenkopf, “Sonuç olarak unutulmaması gereken şey şu ki; bu mesele bir akıllı telefonun üretiminde kullanılan özel teknolojilerin fiyatlandırması üzerinedir. Sorunlar çözülecektir fakat sadece ne kadar ücret ödeyeceklerine karar vermeleri gerek.” açıklamalarını yaptı.

:: İki firma arasındaki problemler sizce yakın zamanda çözülebilir mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Qualcomm’dan önemli Apple açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Qualcomm’dan önemli Apple açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Qualcomm’dan önemli Apple açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "