Okunma

Radeon HD 4670 Çok Yakında


20 Ağustos 2008 Çarşamba 21:00
Radeon HD 4670 Çok Yakında
ATI Radeon 4800 serisi ekran kartları geniş bütçeli kullanıcıları cezbediyor. Fakat herkes ekran kartı 300 lira ve üzerini vermek istemeyebilir. Dolayısıyla Nvidia’nın 9500GT ürününe rakip olarak piyasaya sürülecek olan HD 4650 ve HD 4670 ürünleri fiyat ve performans olarak önemli bir rekabete imza atacak. HD 4650’nin şu sıralarda çıkması beklenirken HD 4670 ürünü ise Eylül sonlarına doğru piyasada olabilecek. Ürünlerin çalışma hızları ise HD 4650 için 600 MHz çekirdek, 900 MHz DDR3 bellek, HD 4670 için ise 750 MHz çekirdek ve 1000 MHz DDR3 bellek hızı şeklinde.

Bilgi için: ATI
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Radeon HD 4670 Çok Yakında”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yani bakıyorumda atı 600 mhz çekirdek 900mhz
  ddr3 bellekle çok yüksekte uçmadan çok uygun ekran kartı çıkarıyor,bunun birde 500 mhz çekirdek 750 mhz ddr3 lüsünü bekliyoruz daha ucuz ***** da atı taklit edip çok yüksek hızlarda uçmayıp ddr3 lü ve ddr2 li ekran kartlarını ucuz latıp çıkarsa en büyük dileğimiz.
  Çok parası olanada çok yüksek performanslı çıkarır.nVIDIA bir türlü şu atı nın mantığını kavrıyamadı….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tükiyede şu an yüzde elli enflasyon olduğu müddetçe kimse 50 doların üstünü ekran kartını
  çıkartıp ***** direk ne yaparsan yap beli bükük.Zaten beli büktürülmeyede devam edilecek.O yüzden ucuz ekran kartları ülkemizde daha yaygın satılır.Pazar büyük…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ekran kartında mühim olan 35-40 watt ı geçmemesi baz alınmalıdır bütüm parametreler
  grafik işlemci hızı,paralel işlemci hızı ,vs hep buna uygun olmalı böylece tüktici ucuz az elektrik yakan bir ekran kartına kavuşmuş olur.
  8500 ün 1 gb lığı çıkmıştı aslında giriş seviyesi için belirli ihtiyaçları karşılaması açısından çok iyiydi, nvidia 9300-9400 ü çıkartarak az parası olan ama gözü çok yüksekde uçmayan bilinçli kullanıcılar için orta şekerde ekran kartları çıkartmaya başlaması akıllandığını gö***** de giriş seviyesi,giriş seviyesinin üstü orta seviye
  orta seviyenin üstü olan değişik yelpazede kartlar çıkararak piyasaya hakim oldu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  DDR3 olunca iş değişiyor pahalı oluyor ama yüksek olmayan saat hızlarına ddr3 uygulandığından az güçharcı***** atı gerçekten çok geniş yelpazede herkese uygun düşük mhz lisinden yükseğine kadar değişik ekran kartları çıkarıp tüketiciyi memnun ediyor.
  DDR3 artık düşük saat hızlarındada kullanılmak üzere yaygınlaşmalı.Ve yeni tel teknolojieri mesela 0,45 mıkronda aynı kartlara uygulanmalı…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  güzelmiş ama pahalı…

" Radeon HD 4670 Çok Yakında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Radeon HD 4670 Çok Yakında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Radeon HD 4670 Çok Yakında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "