Okunma

Radeon HD 5870 Ön Siparişte


18 Eylül 2009 Cuma 08:00
Radeon HD 5870 Ön Siparişte

DirectX 11 dönemini başlatacak olan Radeon HD 5870′i bilgisayar ve oyun meraklıları büyük bir heyecanla bekliyorlar. 23 Eylül’de piyasaya çıkacak olan bu kartın ABD’deki fiyatı 399 $ olarak belirlenmiş fakat Avrupa için henüz kesin bir şey söylenmemişti.

İnternet üzerinden satış yapan Salland.eu adlı site HD 5870 için ön sipariş almaya başladı. Sitedeki ilanda referans tasarımın bir fotoğrafı bulunuyor. Fiyat ise 319 Euro olarak belirtilmiş.

İlan gerçeği yansıtıyor mu?

Büyük heyecanla beklenen ürünlerin piyasaya çıkmadan önce bu tip sitelerde yayınlanan ilanlarına sıkça rastlıyoruz. Bu ilanların genelde gerçeği yansıtmadığını söylemek gerek. Kartın sitede yayınlanan fotoğraftaki gibi bir şekilde piyasaya çıkmayacağına emin olabilirsiniz. Firmalar en azından fanın üzerine ufak bir logolarını koyarlar mutlaka.

AMD, 23 Eylül’e kadar Radeon HD 5800 serisi hakkında detaylı açıklama yapılmasına izin vermiyor. Ancak görülen o ki herkes bu kurala uymuyor. İlanda belirtilen 319 Euro’luk fiyatı biraz abartılı bulduğumuzu da söylemeden edemeyeceğiz. Kartın fiyatının bundan daha düşük olacağını düşünüyoruz.

:: Radeon HD 5870’in ülkemizdeki satış fiyatı sizce ne olur?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Radeon HD 5870 Ön Siparişte”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hele bi dx 11 destekli oyunlar çıksın o zaman fiyatı düşer.

" Radeon HD 5870 Ön Siparişte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Radeon HD 5870 Ön Siparişte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Radeon HD 5870 Ön Siparişte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "