Okunma

Rapidshare Yine Zorda!


25 Haziran 2009 Perşembe 09:46
Rapidshare Yine Zorda!

Telif hakkı korunan içeriklerin paylaşımı nedeniyle sürekli çeşitli firmalarla papaz olan Rapidshare‘e Alman mahkemelerinde çetin bir görev verildi. Dosya paylaşım servisinin, sunucularında bulunan 5.000’e yakın şarkıyı kaldırması gerekiyor.

Telif sahiplerini temsilen GEMA tarafından açılan davada Rapidshare’i haksız bulan mahkemeler, sitenin GEMA sanatçılarına ait tüm içerikleri de filtrelemesini istiyor. Mahkemenin şarkılara biçtiği değer ise 24 milyon Euro.

Gel de Çık İşin İçinden

Herkesin istediği dosyayı yükleyebildiği, arşivleyip isim değişikliği yapabildiği Rapidshare paylaşım sisteminde köklü değişiklikler görülmezse, bu isteği karşılamak pek mümkün görünmüyor. Bakalım Rapidshare, mahkeme kararı karşısında nasıl bir yol izleyecek.

:: Rapidshare bu çıkmazdan nasıl çıkar?

Bilgi İçin : Rapidshare
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Rapidshare Yine Zorda!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  üzüldüm adamlara hakediolar mı desem ne desem çaresizler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel hoşta biz bunları nasıl şikayet edecez

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ne yapacak? Silecek tabii. Böyle kurumlarla anlaşmalı gidiyor Rapid. Bizim Müyap’la anlaşmalılar. Müyap linkleri yolluyor hemen siliyorlar. Hem de dosya isimlerinde site ismi geçiyorsa onu da bildiriyorlar Müyap’a. Müyap’ın işi kolaylaşıyor site engellerken.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  7 yavro veriyoz ayda hele bişey olsun :))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  beter olsunlar =) fiyatları çok pahalı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  rapide bişi olmaz : P

" Rapidshare Yine Zorda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rapidshare Yine Zorda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rapidshare Yine Zorda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "