Okunma

Razer’dan Sürpriz Satın Alım!


28 Temmuz 2015 Salı 04:30
Razer’dan Sürpriz Satın Alım!

Razer, PC platformuna ağırlık veren bir şirket olarak bilinirken ünlü şirketten hiç beklenmeyecek bir hamle geldi. Razer‘ın resmi olarak açıkladığı bu son satın alma işlemi, şirket ilgisini daha farklı bir yöne mi kaydırıyor gibi soruların sorulmasına neden olabilir.

Yapılan açıklamada geçtiğimiz yıllarda Kickstarter üzerinden başlattığı kampanya ile tam 8.500.000 dolar para toplayan ve Android tabanlı mikro-konsol olarak satışa çıkan Ouya’nın satın alındığı açıklandı. Açıklamada Ouya‘nın daha gelişmiş bir mikro-konsol olarak yeniden tasarlanacağı söylendi.

Razer CEO‘su Min-Liang Tan, satın alma işlemi ile ilgili olarak “Ouya, oyun geliştiricileriyle arasındaki ilişki ile tanınan bir konsol. Bu konsol, Android oyunlarını oturma odalarına getirerek önemli bir iş başardı ve biz de Razer olarak bu başarıyı bir adım daha ileriye götüreceğiz” dedi.

Satın alma işlemine müteakip Ouya‘nın teknik ve geliştirici ekibi de Razer şirketine geçiş yaptı. Bunun yanında Ouya ismi değişmeyecek ve Android TV ve Android tabanlı konsollar için üretilecek içeriklerde kullanılacak. Satın alma işlemi ile ilgili bir diğer dikkat çeken bilgi ise Razer‘ın Ouya konsolunun donanımını satın almadığı şeklinde. Yani bu demek oluyor ki Razer, Ouya’nın sadece ismini kullanacak ve muhtemelen Ouya konsolunun donanımı kaderine terkedilecek.

Konu ile ilgili Ouya kurucusu ve CEO‘su Julie Uhrman Twitter üzerinden Razer‘a attığı twitte “Neler yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyorum. Harika takımıma ve topluluğuma iyi bakın… Bunu yapacağınızdan eminim.” şeklinde konuştu.

//platform.twitter.com/widgets.js

Büyük umutlarla duyurulan ve çıkışına kadar yoğun ilgi gören Ouya‘nın geldiği nokta şüphesiz ki konsola umut bağlayan insanları üzmüştü. Belki bu satın alma işlemi sonrasında Ouya, Razer‘ın ellerinde küllerinden doğabilir. Şimdilik Razer’ın Ouya‘nın mağazasını Android TV için Cortex adıyla kullanıma açacağı öğrenildi. Razer‘ın Ouya hakkında yeni hamleleri nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

:: Razer’ın Ouya’yı alması hakkında görüşleriniz neler?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Razer’dan Sürpriz Satın Alım!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    e bir fareyi 380 liradan satarlarrsa ouyayı alacak paraları da oluyor haliyle.

" Razer’dan Sürpriz Satın Alım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Razer’dan Sürpriz Satın Alım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Razer’dan Sürpriz Satın Alım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "