Okunma

RED Hydrogen One ne zaman çıkacak?


02 Ağustos 2018 Perşembe 17:00
RED Hydrogen One ne zaman çıkacak?

RED Hydrogen One piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. RED kameralarıyla sinema sektöründe adından söz ettiren bir firma. Geçen sene çıkaracağını duyurduğu Hydrogen One’ın üretimden kaynaklanan gecikmeler, yaşanan aksaklıklar çıkış tarihini 2018‘e taşımıştı. Şimdi ise telefonun ABD pazarına girmek için FCC sertifikası aldığı ortaya çıktı.

Red Hydrogen One özellikleri

Peki FCC sertifikasını aldığına göre Red Hydogen One ne zaman çıkacak? Tahminler  Hydrogen One’ın Ağustos sonu ya da Eylül başı gibi ABD piyasasına gireceği yönünde. Aslında uzun süre önce duyurulmuş bir telefon olmasına rağmen donanımsal özellikleri hala gizemini koruyor. FCC sertifikası ise bu gizemli perdeyi biraz aralamış gibi görünüyor.

red hydrogen one

Sertifikaya göre Hydrogen One 4510 mAh’lik devasa bir pille geliyor. Şimdiye kadar paylaşılan fotoğraflarda cihazın arkasında pinler yer alıyordu. FCC sertikasında da doğrulanan bu pinler RED Hydrogen One için firmanın aparatlar sunacağının göstergesi.

İşlemci konusunda hala bir belirsizlik var. İlk gelen bilgiler sertifikada işlemci konusunda bir atıf olmadığı yönünde. Bu ayın başında ortaya çıkan bilgiler ise cihazın geçen senenin işlemcisi Snapdragon 835‘e işaret ediyordu. Bu bilgiyi doğru kabul edersek, Hydrogen One belli ki sadece kameraya odaklanıyor. Ve firma geçen seneden beri hazırlıkları süren telefonu daha da geciktirmemek için donanımda bir değişikliğe gitmemiş gibi. Cihaz geleneksel bir 16:9 ekrana sahip olacak.

Bu arada FCC sertikasında Hologram teknolojisi hakkında bir atıf bulunmuyor. Ancak firma geçen seneden beri bu özelliğin üzerinde duruyor. Böyle düşününce RED Hydrogen One hologram teknolojisi kullanan ilk akıllı telefon olacak gibi görünüyor.

RED Hydrogen One kamerası

Telefonun en çok merak edilen donanımı ise kamerası. Ne yazık ki cihazın kaç MP çözünürlüğünde bir kamera kullandığı hala belli değil. Ancak RED kamera sekrörünün en tepesinde yer alan firmalardan biri. RED’in karşımıza yüksek bir piksel değerinden çok, daha büyük bir sensörle çıkma ihtimali var. Bildiğiniz gibi dijital  fotoğraf kalitesini belirleyen temel etkenlerden biri sensörün ışık hassasiyeti ve büyüklüğü. RED akıllı telefonun arkasında yer alan devasa büyüklükte objektifinde telefon kameraları arasında böyle bir devrim yapması bekleniyor.

Bu arada sertifikaya göre telefonda iki adet çift kameralı kurulum şeklinde toplam dört adet sensör bulunuyor. Bu ibare RED telefonun toplam dört kamera ile mi geleceğine işaret ediyor? Doğrusu görsellerde arkada optik zoom destekli tek ve büyük bir kamera görünüyor. Acaba tek büyük kamera da çift sensör mü kullanıldı? Ön tarafta yer alan çift kamera sensörü ise yüz tanıma teknolojisine işaret edebilir. Telefon hakkında daha fazla bilgiye erişmek için piyasaya çıkmasını bekleyeceğiz gibi görünüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “RED Hydrogen One ne zaman çıkacak?”

  1. Anonim dedi ki:

    SENELER ÖNCE LG OPTİMUS 3D VE HTC EVO 3D ÇIKTI YALANLARI BATSIN DÜNYANIN İLKİYMİŞ!

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu sene kesin , geçen seneydi 😁

  3. Adnan dedi ki:

    5 yildir cikti cikacak 🙂

" RED Hydrogen One ne zaman çıkacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RED Hydrogen One ne zaman çıkacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RED Hydrogen One ne zaman çıkacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "