Okunma

Reddit’te İngiltere hükümet belgeleri sızdırıldı


07 Aralık 2019 Cumartesi 10:02
Reddit’te İngiltere hükümet belgeleri sızdırıldı

Bir Reddit kullanıcısı İngiltere hükümet belgeleri ile ilgili paylaşımda bulundu. Konu ile açıklama yapan yetkililer sızıntının Rus hackerlar tarafından yapıldığını belirtti.

Reddit kullanıcısı İngiltere hükümet belgelerini sızdırdı

Rus hackerlar yaptıkları eylemlerle bir süredir dünya gündeminde yer alıyor. ABD geçtiğimiz günlerde Rus hacker grubu için ödül vereceğini açıklamıştı. Şimdi de bir Reddit kullanıcısı İngiltere hükümetine ait olan bazı belgeleri yayınladı.

Reddit yetkilileri bu konu hakkında bir yazı yayınladı. Yayınlanan yazıda sızıntının sistematik bir şekilde yapıldığını belirten yetkililer içeriğin daha fazla görüntülenebilmesi için oy verme sisteminin manipüle edildiğini söyledi.

Bir Reddit kullanıcısı İngiltere hükümet belgeleri ile ilgili paylaşım yaptı

Sızıntıyı yapan hesabı ve bağlı olan diğer hesapları da incelediklerini açıklayan yetkililer sızıntının Rusya kaynaklı olduğunu belirtti. Sızdırılan belgeler arasında İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı içerikleri de yer alıyor.

İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı ile ABD arasında gerçekleştirilmesi planlanan ticaret anlaşmalarının sızdırıldığı da edinilen bilgiler arasında. Cuma günü sızıntı için açılmış olan Subreddit’in kaldırıldığını ve hesapların kapatıldığı açıklandı.

Yetkililer bu olayın Mayıs ayında Facebook’ta benzer paylaşımlar yapan grup tarafından gerçekleştirildiğini düşündüklerini belirtti. İngiltere hükümet belgeleri sızıntısının Secondary Infektion adı verilen grup tarafından gerçekeştiği söylentiler arasında yer alıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Reddit’te İngiltere hükümet belgeleri sızdırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Reddit’te İngiltere hükümet belgeleri sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Reddit’te İngiltere hükümet belgeleri sızdırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "