Okunma

Reddit’ten şaşırtan karar!


04 Eylül 2017 Pazartesi 05:00
Reddit’ten şaşırtan karar!

İnternetin favori platformlarından biri olan Reddit, 2008 yılında aldığı kararla oluşumu hayatta tutabilmek adına kaynak kodlarını açık hale getirmişti. Bu karar internet sitesinin büyümesine büyük katkı sağlarken, artık kaynak kodlarına erişilemeyeceği açıklandı.

Reddit neden bu kararı aldı?

Reddit’in bu kararı almasının arkasındaki sebep, internet sitesinin artık başka sitelerle rekabet içerisinde olması ve şirketin büyümesi. Rakiplerinin rahatça kodlarına erişebilmesinin önüne geçmek isteyen Reddit, internet sitesinin kodlarını erişime kapattı.

17-09/04/reddit-sdn-shiftdelete.png

Firmadan yapılan açıklamaya göre şirketin politikalarında ya da işleyişinde de herhangi bir değişiklik olmayacak. Tabii aslında siteye olan erişiminiz biraz kısıtlanmış olacak. Eskiden sitenin tamamına tek seferde erişebilirken artık Reddit’in parçalarına erişebileceksiniz. 
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Reddit’ten şaşırtan karar!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel kazık atmış:Dhazıra konmak bu olsa gerek.

" Reddit’ten şaşırtan karar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Reddit’ten şaşırtan karar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Reddit’ten şaşırtan karar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "