Okunma

İnterneti Kadınlar Sürüklüyor


06 Mart 2009 Cuma 12:06
İnterneti Kadınlar Sürüklüyor

İnteraktif pazarlama iletişimi odaklı ajans olarak kendini tanımlayan adinteractive tarafından, reklamlara gösterilen ilgi üzerine yapılan araştırma “İnteraktif Türkler” adını taşıyor. Açıklanan sonuçlara göre ülkemizde internetteki reklamlara katılanların yüzde 52’si kadın. Onbinlerce kişilik bir veritabanı üzerinden yapılan araştırmada kadınların evde sadece televizyon seyretmediği ve internette birçok noktada var oldukları da sonuçların arasında yer aldı.


Reklam dendiği zaman televizyon ya da internet farketmiyor, en ilgili kesim kadınlar…

Kadınlar arasında 25-35 yaş grubu yüzde 54’lük oranla internette reklamları en çok takip eden kesim olarak karşımıza çıkarken; 18-25 yaş arasındakiler yüzde 22, 35-50 yaş arası yüzde 19, 50 ve üstü ise yüzde 3’lük bir paya sahip. Yaşadıkları şehirlere bakıldığında ise İstanbul, Ankara ve İzmir ilk 3’ü alırken İstanbul’un yüzde 48’le açık ara önde olduğu görülüyor.

:: Bayanlar, siz bu araştırmaya ne yanıt verirdiniz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İnterneti Kadınlar Sürüklüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnterneti Kadınlar Sürüklüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnterneti Kadınlar Sürüklüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "