Renkli Ekranlı Pebble Tanıtılabilir


20 Şubat 2015 Cuma 11:00
Renkli Ekranlı Pebble Tanıtılabilir

2012 yılında Kickstarter kampanyası ile karşımıza çıkan Pebble, sadece Kickstarter’da o güne kadar görülmüş en başarılı kampanyalardan biri olmakla kalmayıp aynı zamanda günümüzde her geçen gün daha popüler hale gelen akıllı saatlerin öncü modellerinden biri de olmuştu.

Aradan geçen neredeyse üç yıllık süreçte, hem mevcut modelindeki renk seçeneklerini artıran hem de Pebble Steel ile karşımıza çıkan firma, her geçen gün ürünlerine olan ilgiyi artırmak için çalışmaya devam ediyor.

Sizlerle daha önce bizim de paylaştığımız gibi son olarak, Android kullanıcıları için Android Wear bildirimlerini kullanılabilir hale getiren Pebble, her ne kadar siyah beyaz ve dokunmatik olmayan bir ekrana sahip olsa ve üzerinde mikrofon bulundurmasa da Android Wear‘in yararlanabileceği tüm özelliklerinden yararlanabilmek için güncellenmişti.

Dün ise Pebble, kendi internet sitesine bir sayaç yerleştirerek önümüzdeki günlerde bir duyurusu olacağının sinyallerini verdi. Sitede yer alan sayaç 24 Şubat Salı günü Türkiye saati ile 17:00‘ı işaret ediyor.

Önümüzdeki salı günü sayacın sonlanması ile yapılması beklenilen duyuru hakkındaki iddialar ise oldukça ilgi çekici. Bazı kaynaklara göre, bir süredir donanım ve yazılımda köklü değişiklikler yapmak için çalışmalarda bulunan Pebble, bu konudaki duyurularını Salı günü yapacak.

15-02/20/music2.jpg

Mevcut siyah beyaz ekran yerine renkli, çok az daha genişletilmiş ve e-paper’a benzer bir teknolojinin kullanıldığı ekrana sahip daha ince bir Pebble’ın duyurulacağını belirten kaynaklar aynı zamanda yeni modelde mikrofon ve kalp atış sensörü gibi sensörlerin de olabileceğini iddia ediyor. 

Donanım ile birlikte yazılım konusunda da köklü bir değişiklik yapması beklenilen Pebble’ın,baştan tasarlanmış işletim sistemi ile birlikte şu anki modellerde bulunan 7 güne varan pil ömrünü de korumayı hedeflediği söyleniliyor. Ayrıca Pebble’ın duyuracağı yeni modelin firmanın ilk modeli gibi Kickstarter üzerinde bir kampanya ile başlayılabileceği de iddialar arasında.

:: Pebble akıllı saat tercih eder misiniz?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
orcnd
orcnd
5 yıl önce

e-ink ekran tanýtmasý gerekir. zira e-ink ekranlar çok daha fazla güç tasarrufu saðlýyor. renki ekranlý saatleri herkes yapýyor bir günü zor çýkartýyorlar.
pebble uzun pil süresi ile öne çýkabilir.

" Renkli Ekranlı Pebble Tanıtılabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Renkli Ekranlı Pebble Tanıtılabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Renkli Ekranlı Pebble Tanıtılabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!