Okunma

BlackBerry de Krizden Etkilendi


04 Aralık 2008 Perşembe 08:00
BlackBerry de Krizden Etkilendi

Üçüncü çeyreğe dair ciro ve kâr beklentilerinde küçük çaplı bir küçültme yapmak zorunda kalan Research in Motion, önceden 2,95 milyar ila 3,10 milyar dolar arasında olan gelir beklentisini, 2,75 milyar ila 2,78 milyar dolar arasına çekti. BlackBerry akıllı telefonların üreticisi olan firma, vergisi ödenmiş gelirinin ise hisse başına 0,89 ila 0,97 dolar yerine, 0,81 ila 0,83 dolar arasında olacağını açıkladı. RIM yetkilisi Jim Balsillie, bu hedef küçültmenin sebebi olarak ürün çıkış zamanlamalarını, malum ekonomik sıkıntıları ve bazı ülkelerdeki döviz kurlarının kararsızlığını(şair burada bize seslenmiş) gösterdi. Üçüncü çeyreğe dair kesin rakamlar ise 18 Aralık‘ta açıklanacak.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Research in Motion
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BlackBerry de Krizden Etkilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BlackBerry de Krizden Etkilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BlackBerry de Krizden Etkilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "