Okunma

Retweet ve Woot Oxford Sözlükte!


21 Ağustos 2011 Pazar 12:55
Retweet ve Woot Oxford Sözlükte!

Twitter kullanıcıları “retweet” teriminin ne anlamına geldiğini biliyordur. Twitter’da bir kullanıcının gönderdiği tweet’in bir başka kullanıcı tarafından yeniden paylaşılmasına retweet deniliyor.

Kısaca RT olarak da bilinen “retweet” günlük hayatımızda sıkça kullandığımız terimlerden biri haline geldi. Ancak bilmeyenler Oxford‘un İngilizce sözlüğünde artık “retweet” kelimesini de bulabilecekler.

MMORPG oyuncularının yakından bildiği “woot” ya da “Woot!”“W00t!” “Wonderful loot”un kısaltması olarak kullanılıyor. Özellikle zorlu NPC‘lerin öldürülmesinden sonra elde edilen ganimati tanımlayan “woot” da ünlü Oxford sözlüğündeki yerini aldı.

MMORPG dilinde “woot” ayrıca “We Owned the Other Team” yani diğer takımı mahvettik gibi bir anlam da taşıyor.

:: Başka hangi terimler sözlüğe eklenmeli?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Retweet ve Woot Oxford Sözlükte!”

  1. c0lin dedi ki:

    canları sıkıldıkça sözlüğe ekleme oluyor bizimkiler hayatta yapmazlar.

" Retweet ve Woot Oxford Sözlükte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Retweet ve Woot Oxford Sözlükte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Retweet ve Woot Oxford Sözlükte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "