Okunma

RIM Söz Verdi!


08 Ekim 2010 Cuma 18:03
RIM Söz Verdi!

BlackBerry Torch… İş dünyasına hitap eden akıllı telefonları ile ön plana çıkan bir isim olan RIM’in en yeni telefonu. Bu cihaz firma için birçok önemli ayrıntıyı üzerinde taşıyor. Zira RIM, Torch ile birlikte hem eğlence özelliklerini de ön plana çıkaran akıllı telefon stratejisinin ilk temsilcisini kullanıcıların beğenisine sundu hem de BlackBerry işletim sisteminin en yeni versiyonunu mobil dünya ile tanştırdı.

 

Çok beğenilen Torch, küçük hataları ile can sıkıyor olsa da başarılı bir satış grafiği yakalayarak üreticisini mutlu etmeyi başardı. Kullanıcıları mutlu eden haber ise RIM’den geldi. Firma Toch’u kısa bir süre içersinde yeni sürüme güncelleyecek.

Güncelleme Neler Getiriyor?

Peki, bu güncel sürüm ile Torch ne gibi avantajlar elde edecek? RIM güncellemenin bilindik tüm sorunları gidereceğini belirtmiş. Özellikle performans iyileştirmeleri ve cihazın hızlandırılması en önemli ayrıntı. Sayfa geçişleri ve web sayfalarında kaydırma telefonun performansını tabiri caizse yerlerde süründürüyordu. Güncelleme sonrasında bu sorun tümüyle kalkmış olacak. Uygulamaların daha hızlı açılması, kapatılması ve uygulamalar arasında geçiş gibi işlemler çok daha hızlı yapılabilecek. Geçiş efektleri daha akıcı bir hale gelecek ve bekleme ekranının çökme sorunu da giderilmiş olacak. Tabi bir başka önemli detay da ses. Cihazın ses peformansında da ciddi bir iyileşme olacakmış.

Tüm bunlar RIM’in yaptığı resmi açıklamalar. Firma yüzlerce düzeltme ve iyileştirme içeren bir güncelleme olacak demiş. Bakalım güncelleme sonrasında Torch ne kadar başarılı olacak? İki hafta sonra güncelleme yayınlanınca birlikte göreceğiz.

 

:: BlackBerry Torch’da yaşadığınız problemler neler?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “RIM Söz Verdi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    2 hafta geçmiş ama böyle bir güncelleştirme gelmiş mi? benim haberim olmamış..

  2. saslove1984 dedi ki:

    bu hatalarla bu telefon kullanılmazki :s

  3. SDN Okuru dedi ki:

    ekranın çökme sorunu mu??? bu bir sorun değil tasarımdır bence daha dikkatli bilgi vermelisiniz…

" RIM Söz Verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RIM Söz Verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RIM Söz Verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "