Riot Games CEO’suna cinsel taciz soruşturması


10 Şubat 2021 Çarşamba 14:16
ABONE OL
Riot Games CEO’suna cinsel taciz soruşturması

League of Legends ve Valorant gibi popüler oyunların yapımcısı olan Riot Games CEO’su Nicolo Laurent’in cinsiyet ayrımcılığı ve cinsel taciz iddiaları üzerine soruşturma altında olduğu firma tarafından duyuruldu. Söz konusu soruşturma, firma aleyhine geçen ay yapılan yasal şikayetin ardından geldi.

Riot Games CEO’su Nicolo Laurent cinsel tacizle suçlanıyor

Bir Riot sözcüsü tarafından The Verge’ye aktarılan bilgilerde, şirket tüm taciz veya ayrımcılık iddialarını ciddiye alırken, iddiaların derinlemesine araştırıldığı ve politikalarını ihlal ettiği tespit edilen kişilere de önlem alındığı söylendi. Bunun yanında Laurent’in şirketteki konumu nedeniyle stüdyonun özel bir komitesi, üçüncü taraf bir hukuk firmasının yönetmekte olduğu soruşturmayı denetleyeceği de ifade edildi.

riot-games-ceosunun-basi-iddialariyla-dertte

Dava firmaya 2017 yılında katılan ve 2020’nin Temmuz’unda haksız yere sözleşmesi feshedildiği iddia edilen Sharon O’Donnel tarafından Ocak ayının başlarında açıldı. Riot Games’te yönetici asistanı konumunda olan O’Donnel, Laurent tarafından kendisine cinsel yaklaşımlarda bulunduğunu iddia ediyor. Ayrıca konuyla ilgili şirketin insan kaynakları departmanına şikayette bulunduktan kısa bir süre sonra işten çıkarıldığını belirtiyor. O’Donnel işten çıkarılmasında sebebin ise iddia CEO’nun istediklerini yapmamasıyla doğrudan ilişkili olduğuna inanıyor.

CEO aleyhindeki iddialar sadece bununla sınırlı değil. Birkaç kadın çalışan da Laurent’in koronavirüs stresle başa çıkmanın en iyi yolunun çocuk sahibi olmak olduğunu söylediğini iddia ediyor. Riot Games bünyesindeki ilk çatırdamalar ise 2018 yılına dayanıyor. Kotaku tarafından o dönemlerde ortaya atılan iddialar firmanın eski çalışanlarıyla bu tarz durumlar yaşadığını ortaya koymuştu.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Riot Games CEO’suna cinsel taciz soruşturması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Riot Games CEO’suna cinsel taciz soruşturması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Riot Games CEO’suna cinsel taciz soruşturması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği