Okunma

Robot Öğretmen Göreve Başlıyor


24 Şubat 2010 Çarşamba 09:15
Robot Öğretmen Göreve Başlıyor

Robotlarla arası iyi olan milletlerden olan Koreliler, yakında eğitim sistemlerini de bu cihazlara teslim edecekler. Robot hizmetçiler, robot klonlar ve hatta robot hamamböceklerinden sonra şimdi de robot öğretmenler ortaya çıkıyor.

R-Learning adı verilen proje dahilinde 2012 yılında 500 anaokulunda ve 2013 yılında toplam 8000 eğitim merkezinde robot öğretmenler kullanılacak.

Koreli çocuklara yakında sınıfta robotlar eşlik edecek

Sınıfı kontrol için henüz erken

Robot öğretmenlerin tüm sınıfı kontrol etmesi henüz mümkün değil. Bu yüzden bu robotlar, sınıftaki öğretmen için bir yardımcı olarak görev yapacaklar.

Hikaye anlatma, velilerle iletişim kurma ve öğrencilerin gelişimini takip etme gibi işleri robot yardımcılar yapacaklar.

Robotların her türlü işi yapabildiği bir gelecek, bilim kurgu eserlerinde sıkça rastladığımız bir olaydır. Güney Koreliler bu hayali gerçeğe çevirmek için ilk adımı şimdiden atıyorlar.

:: Robottan öğretmen olur mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Robot Öğretmen Göreve Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Robot Öğretmen Göreve Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Robot Öğretmen Göreve Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "