Okunma

Robotlar Bizi Değerlendirebiliyor


02 Ocak 2016 Cumartesi 17:30
Robotlar Bizi Değerlendirebiliyor

Araba süren, yemek pişiren, makyaj yapan sürümlerinin hayatımıza girmesine tanık olduğumuz robotlar, şimdi de “estetik kaygılar” çerçevesinde kendini gösteriyor.

Daha öncesinde, “insanı değerlendirme, yargılama” özelliklerini barındırmayan robotlar bu bağlamda, bünyelerine yeni bir özellik katmış gibi gözüküyor.

Geliştirilen algoritmalar, robotların sistemlerine yükleniyor. Daha sonra yarışmacıların selfie fotoğrafları çekiliyor ve bu fotoğrafları robotlar algoritma sayesinde değerlendirip, puan veriyor.

Robotların, birçok farklı yaş, ülke, ırktan insanı analiz etmek suretiyle değerlendirdiği yarışmanın danışmanı ve Insılco Medicine’in CEO’su Dr. Alex Zhavoronkov görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Son gelişmeler ışığında “Derin Öğrenme” teknikleri çerçevesinde makinelerin geldiği boyutun daha önceki sürümlerine benzerlik göstermediğinin tanıtımını yaptık.

Makinelerin kendi yarattıkları standardın daha ne kadar üzerine çıkacağı bilinmez; fakat gerçekleştiğini internet vasıtasıyla takip ettiğimiz olaylar, işin ciddiyetini ortaya koyuyor.

:: Robotların bir çok alanda hayatımıza girmesini nasıl karşılıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Robotlar Bizi Değerlendirebiliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Her şey burada başlıyor.. İnsanlar robotlar tarafından ele geçirilecek..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Oha

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim yaptığımız bizimi yönlendirecek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Cirkin ama sempatik belki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Görücü usulü evliliğin yerini alır.

" Robotlar Bizi Değerlendirebiliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Robotlar Bizi Değerlendirebiliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Robotlar Bizi Değerlendirebiliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "