Router’lar 3G Kapsama Alanında


07 Haziran 2010 Pazartesi 13:46
Router’lar 3G Kapsama Alanında

Teldat 3Ge, içinde SIM kart bulunan bir 3G erişim donanımı. Kullanmakta olduğunuz mevcut router’ınıza bağladığınızda, hem router’a 3G özelliği kazandırıyor hem de internet bağlantısı için yedek bir hat sunuyor (3G Bağlantınızı Edimax ile Paylaşın).

Böylece şirketinizde kurulu bulunan router, herhangi bir nedenle mevcut karasal hat bağlantısıyla internet erişimi sağlayamadığı durumlarda, Teldat 3Ge imdadınıza yetişiyor. Teldat 3Ge, tüm router’lar ile tamamen entegre bir şekilde çalıştığı için son derece kolay kurulum ve kullanım özelliğine sahip bulunuyor.

 

3G Erişimli Router

Kurumsal router’lar genellikle şirketlerin sistem odalarında veya data center’larında konumlanırlar. Bu mekanlarda GSM sinyali ya hiç yoktur ya da geniş bant 3G erişimini sağlayacak kadar güçlü değildir. Teldat 3Ge bu soruna karşı sistem odasının dışında kurumun herhangi bir yerine, en iyi 3G erişiminin olduğu noktaya yerleştirilebiliyor ve 3G erişimini router’a ethernet üzerinden iletiyor.

Teldat 3Ge’nin ethernet bağlantısıyla çalışması sayesinde pahalı koaksiyal kablolar döşemeye ve bu kablolarda oluşan sinyal kayıplarıyla uğraşmaya gerek kalmıyor. Aynı şekilde bina içindeki sinyali güçlendirmek için repeater çözümleri kullanma zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

Teldat 3Ge, 3G teknolojisinin iç mekanlarda kullanımını daha etkili ve işlevsel bir hale getiriyor.

 

Teldat 3Ge istenirse “VoIP GSM media gateway” de içerebiliyor ve şirketinizin VoIP çağrılarını GSM şebekesi üzerinden gönderilebilmenizi sağlıyor. Bu sayede telefon görüşmelerinizde en düşük maliyetli yolu seçmenin avantajını yaşıyor ve acil durumlar için yedek bir VoIP telefon iletişimine sahip oluyorsunuz (100 bin Kişiyi Sertifikalandıracak).

Kurumsal router’ın arayüzü üzerinden yönetilebilen Teldat 3Ge, bu sayede büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor. Teldat 3Ge, uzaktan yönetim özelliği sayesinde açılışında tüm ethernet ve 3G ayarlarını DHCP üzerinden alabiliyor. Kompakt tasarıma sahip cihaz, hırsızlığa karşı korumalı harici SIM kart yuvasına sahip bulunuyor.

:: 3G teknolojisini evinizdeki ağ’da kullanmak istiyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Router’lar 3G Kapsama Alanında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Router’lar 3G Kapsama Alanında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Router’lar 3G Kapsama Alanında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)