Okunma

RSS’in Modası mı Geçiyor?


03 Eylül 2009 Perşembe 07:41
RSS’in Modası mı Geçiyor?

Eski Google yöneticisi ve RSS servisi Feedburner‘ın kurucularından Dick Costolo, Twitter’da işe başladı. İki platformdaki işleyişi gören Costolo, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Costolo’ya göre RSS teknolojisinin sonuna yaklaştık. Artık çeşitli haber kaynaklarını herhangi bir RSS okuyucudan takip etmektense kullanıcılar, Twitter gibi anlık ileti sitelerini tercih ediyor. Bu şekilde hem daha hızlı, hem de daha pratik olan takip sistemi, böylece RSS’in de sonunu hazırlamış oluyor.

Costolo’ya göre, uzun süredir herhangi bir yenilik yapmayan Twitter‘ın, buna rağmen popülaritesini giderek yükseltmesi ve ağını arttırması, RSS’in sonunu daha da hızlandırıyor. Tahminlere göre internet siteleri artık Twitter üzerinden yayın yapmaya ağırlık verecek fakat, herkes Twitter’a üye olmak zorunda olmadığından RSS teknolojisi tamamen ortadan kalkmayacak.

:: Bu konudaki yorumlarınızı forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “RSS’in Modası mı Geçiyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    RSS hiç bitmesin ya. Bence en önemli araç.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bence Twitter RSS’in yerini alamaz. Belki daha farklı ve hızlı bir teknoloji olabilir ama twitter asla. Zaten twitter asrın modasından başka bir şey değil.

" RSS’in Modası mı Geçiyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RSS’in Modası mı Geçiyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RSS’in Modası mı Geçiyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "