RTÜK Başkanından Netflix açıklaması


26 Ekim 2020 Pazartesi 10:23
RTÜK Başkanından Netflix açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Sosyal medyanın sınırsız bir hareket alanı olmadığını belirten RTÜK Başkanı, Netflix ile aralarındaki iletişimin iyi olduğunu aktardı.

RTÜK Başkanından Netflix açıklaması

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin; “Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye’den kar ederken, regülasyon kurumuyla kötü olmak istemezler. Bizim onlardan milli ve manevi değerlerimize saygı ya da milli güvenliğe ilişkin taleplerimizin olması doğaldır. Bir kesim bunu maalesef sansür olarak algılıyor, esefle kınıyorum. Sansür, yayın öncesi denetimdir. Böyle bir denetimimiz yok. Biz, kurallar içinde hareket edin, diye telkinlerde bulunuyoruz. Bundan sonra da her platform için irtibatımız devam edecek. Nasıl ki diğer yayıncılarımızla ikili diyalogları sürdürüyorsak, isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlarla da görüşmeye devam edeceğiz. En basit tabirle belirtiyorum, kendilerine tavsiyelerimizin, uyarılarımızın olması normaldir.” açıklamasında bulundu.

rtük netflix

Son dönemde sıkça gündeme gelen RTÜK kararlarının tartışıldığı ve bazı kesimlerin eski alışkanlıklarını sürdürdüğünü belirten Şahin, haftalık toplantılarda uydu kanalları üzerinden pazarlama faaliyetlerini de sık sık gündeme aldıklarına ve bu konunun, kırmızı çizgileri arasında yer aldığına işaret etti.

Bakan Şahin son olarak, Netflix dahil olmak üzere bütün çevrimiçi yayın platformlarının RTÜK ile ilişkilerini iyi tutmasının önemli olduğunu belirtti.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “RTÜK Başkanından Netflix açıklaması”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  yazık! tv kanallarını iç etmeniz yetmedi şimdi de çevrimiçi yayınlara mı göz diktiniz? düpedüz sansür bu işte! allayıp pullamanın bir manası yok. neyse #OyMoyYok

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  RTÜK ile aranızı iyi tutun yoksa komik bir şekilde milyon milyar dolarlar ödeyebilirsiniz kralı kızdırmayın😂😂🤦‍♂️

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  devlet gerekeni yapmıştır.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Sizin gücünüz ancak wikipedia ya yeter, diğerlerini yiyorsa engelleyin ya da yasak getirin 🙂 ABD hemen çeker kulağınızı.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  bu herif hala utanmadan konuşuyor mu?…

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Tv de adamlar gerdeğe giriyor birşey demiyorlar ama rtük çok başarılı maşallah

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Sağlam para vermişler

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  İnternetten yayınlanan bir içeriğe RTÜK nasıl karışabiliyor bende bunu anlamıyorum. RTÜK’ün açılımında R ve T harfi olan yani Radyo, Televizyon var internet yok. Kaldı ki internet özgür bir platform değil mi? Benim para verip izlediğim içeriği engellemenin veya sansür uygulamasına tabi tutmaya ne hakkı var RTÜK’ün? Uygunsuz bulan para vermesin izlemesin. Bıktırdı artık ”5 yaşındaki çocuğum kötü etkileniyor” söylemleri.. 5 yaşındaki çocuğuna netflix izletiyorsan sende problem vardır. Para verip izlediğimiz içeriklere karışmayın. Çok ahlakın bozuluyorsa git pepe, cin ali izle.

" RTÜK Başkanından Netflix açıklaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RTÜK Başkanından Netflix açıklaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RTÜK Başkanından Netflix açıklaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!