Okunma

Adidas, Runtastic’i Satın Aldı


06 Ağustos 2015 Perşembe 05:00
Adidas, Runtastic’i Satın Aldı

Bugün Runtastic CEO’su Florian Gschwandtner tarafından yapılan açıklamada Runtastic’in Adidas tarafından satın alındığı duyuruldu. Söylenenlere göre Adidas, bu işlem için 239 milyon dolar ödedi.

Runtastic nedir?

Runtastic, fitness uygulamaları üreten bir şirket. Son birkaç yılda koşma, dağ bisikleti, egzersiz, uyku süresi ölçümü gibi birçok farklı alanda uygulamalar üreten şirket bunlarla da yetinmeyip donanım işine girmiş ve kalp atışlarını ölçen monitörler bile üretmişti. Son olarak şirket, Orbit adında bir fitness izleyicisini piyasaya sürmüştü.

“Konu uygulamalara ve dijital teknolojilere geldiğinde çok tecrübeli olduğumuzu söyleyebilirim” diyen Runtastic CEO’su, “Dünyanın en büyük spor ürünleri üreten şirketlerinden biri olan Adidas ile bir araya geldiğimizde sağlık ve fitness alanlarında elde edemeyeceğimiz başarı yok” diye ekledi ve bu ortaklığın öneminin altını çizdi.

Adidas ise halihazırda fitness alanında kendi uygulamalarını üretmiş durumda ancak Runtastic gibi büyük bir şirketi de bünyesine katarak bu alanda daha da büyümeyi hedefliyor. Ayrıca Runtastic, artık bize bağlı olsa da kendi içindeki yaratıcılığı ve özgünlüğü kaybetmeyecek diyen Adidas, şirketin satılmadan önce yıl sonunda çıkarmak için geliştirmeye başladığı uygulamanın yayınlanmasına da izin verecek.

:: Runtastic uygulamalarını kullanıyor musunuz?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Adidas, Runtastic’i Satın Aldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hayırlı olsun ne diyelim…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    3 sistemde de bileklik yazılımı olan ender bir firmaydı umarım adidas gibi bir firma bu politikaya devam eder.

" Adidas, Runtastic’i Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Adidas, Runtastic’i Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Adidas, Runtastic’i Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "