Okunma

Ruslar’dan Facebook’a 200 Milyon Dolar


23 Mayıs 2009 Cumartesi 13:54
Ruslar’dan Facebook’a 200 Milyon Dolar

Digital Sky Technologies dünyanın en büyük sosyal ağ networku olan Facebook’a yatırım yapmak istiyor. Bu olay her ne kadar büyük görünse de Facebook için çok normal bir durum. Son zamanlarda birçok yatırımcı bu sosyal ağ’a teklifte bulunuyor. Fakat bu seferki durum biraz daha farklı. Digital SKY Technologies aynı zamanda Facebook çalışanların elinde bulunan hisse senetlerini de almak istiyor. Söylenenlere göre Digital Sky bunun için 100 ile 150 milyon dolar ayırmış durumda.

 

Ruslar, Facebook’a yatırım yapmak istiyor.

 

Digital Sky Technologies’in sahibi, Yuri Milner adlı bir yatımcı. Bu yatırımcı kendi ülkesinde fazlasıyla tanınıyor. Rusya’nın en büyük web sitesi olan Mail.ru’nun önemli bir bölümüne sahip olan Yuri Milner, aynı zamanda Polonya’nın önemli sosyal ağ sitelerini de elinde bulunduruyor. Digital Sky Technologies tüm bunlara ek olarak Rusya’nın en büyük sosyal ağ siteleri olan Odnoklassniki.ru ve Vkontakte.ru’nun küçük çapta hisselerini de almış durumda. 

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg Ekim 2007 yılında Microsoft’un 240 milyon dolarlık yatırımına evet demişti. Mark Zuckerberg, Rusların bu teklifini kabul edip edilmeyeceği hala meçhul.

:: Facebook, Rusların teklifini kabul edecek mi ?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ruslar’dan Facebook’a 200 Milyon Dolar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bahsi geçen şirket Rusiya ve rus dili kulannan ülkeler arasında lider e-mail ve portla olan ***** `nun kurucusudur. aynı zamanda ayırdıkları büççe 200 milyon dolardır.

" Ruslar’dan Facebook’a 200 Milyon Dolar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ruslar’dan Facebook’a 200 Milyon Dolar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ruslar’dan Facebook’a 200 Milyon Dolar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "