Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi


08 Temmuz 2019 Pazartesi 09:04
Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi

Bölgesel anlamda söz sahibi olmaya devam etmek isteyen Rusya Federasyonu, teknoloji gündeminin önemli konularından biri olan drone kullanımını farklı bir tarzda tecrübe etmek istiyor. Avrasya ülkesi, insansız hava uçaklarını sadece keşif aracı olarak kullanmak istemiyor.

Rusya drone teknolojisi aracılığı ile askerî yönünü güçlendirecek

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, insansız hava uçaklarını Rusya cephaneliğinin bir parçası haline getirmek istediğini belirtti. Ülkenin gazetelerinden biri olan İnvestiya, ilgili kurumun minyatür bombaların geliştirilmesi yönünde çeşitli çalışmalar yaptığını belirtti.

drone teknolojisi

Askerî drone tekniği üzerinde pratikler yapan Rusya ordusu, insansız hava araçlarını kullanmaya hevesli. Envantere eklenmesi planlanan yeni hava aracı adına bir zaman çizelgesi paylaşılmadı. Buna ek olarak, askerî drone (uçangöz) ile ilgili detaylar da henüz ortada yok.

Rusya drone teknolojisi

Bazı ülkeler açısından bir endişe yaratan bu durum, bu cihazlara karşı olan grupları tekrar harekete geçirdi. Robotiğin yakın bir zamanda savaş teknolojilerine yapacağı katkılar da hesaba katılınca, bu ufak ama hızlı araçların savaşlara nasıl etki edeceği sorusu da ayrı bir tartışma konusu.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Rusları küçümsemenin, bazı gerçekleri görmezlikten gelmenin ve cahilliğin bedeli ağır olur. eğitimli ve çok nüfusuyla, topraklarıyla, zenginlikleriyle kültürleriyle, insanlığın gelişimine yaptıkları katkılarla bizim gibi devleti kağıt üzerinde olduğu, uluslararası sermaye çevrelerinin sömürgesi olduğu, halkını kendi devletinin soyduğu soyguncu mafya tipi aşiret yapılarıyla karıştırmayın.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Rusya İHA konusun da çok geri kalmış bir ülke, bu söylediklerini uygulaması için en az bir 10 yıl daha çalışmaları gerekecektir.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Sanmıyorum Rusya’nın uzaycilik ve hava alt yapısı tamamiyle yerine oturmuş bir ülke onlar için çok basit bir mesele dron

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Geri kalmış olabilir.. Ama un yap şeker var.. Sıfırdan başlasalar bile en fazla 3-4 yıllık bir süreç. Devlet destepi olduktan sonra..

" Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya, drone teknolojisi konusunda çok ciddi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 2. 2 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 3. 3 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 4. 4 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 5. 5 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 6. 6 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 7. 7 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 8. 8 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 9. 9 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 10. 10 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!