Rusya istedi, Apple haritası değişti


28 Kasım 2019 Perşembe 13:15
Rusya istedi, Apple haritası değişti

Rusya, Apple haritası konusunda bir talepte bulundu. Sonrasında Rus parlementosunun alt kanadı Duma’da Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Komitesi Başkanı görevini yürüten Vasiliy Piskarev konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Apple haritası içinde Kırım Rusya’da

Vasiliy Piskarev yaptığı açıklamada, Apple’ın Kırım’ı Rusya’nın toprağı olarak göstermeye başladığını belirtti. Piskarev’e göre, Apple haritası böylece Rus yasalarıyla uyumlu hale geldi. Kırım, hava durumu ve harita uygulamasında artık Ukrayna’nın bir parçası gibi görünmüyor. Tabii bu sadece Rusya toprakları içindeyken geçerli bir durum. Rusya dışındaki ülkelerden harita uygulamasına girildiğinde Kırım hiçbir ülkenin parçası olarak görünmüyor.

Konuyla ilgili Duma’nın Bilgi Politikaları, Teknolojileri ve İletişim Komitesi Başkanı Leonid Levin‘den de bir açıklama geldi. Levin, Apple’ın bu kararı ile Rus pazarındaki konumunu korumak ve geliştirmek için istekli olduğunu belirtti.

Duma daha önce Rus yazılımı bulunmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanması ile ilgili bir yasa tasarısını kabul etmişti. Bu tasarının kabul edilmesi Apple’ın Rusya’dan çekilebilme ihtimaline işaret etmişti.

Bu arada Kırım’daki nüfusun büyük çoğunluğunun Rusça konuştuğunu belirtelim. Ancak, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere uluslararası arenada Kırım’ın Rusya’ya dahil edildiğinin kabul edilmediğinin de altını çizelim.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Rusya istedi, Apple haritası değişti”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Parayı veren işini çözer. Yüzyıllardır bu böyledir

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Rus işğalçi bir devlet krimi işğal etdi .1992 ci ilde Azerbaycan’in erazisi olan Karabak işğal etdiği ***** dovuşleri zamini %90 rus eskerleri idi Azerbaycan halkina qarşı tecavüz eden. Kadin çoçuk demeden tecavüz etdiler diri-diri gömdü***** lanet elesin.

" Rusya istedi, Apple haritası değişti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya istedi, Apple haritası değişti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya istedi, Apple haritası değişti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!