Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor!


15 Haziran 2019 Cumartesi 23:59
Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor!

Popüler tanışma uygulaması Tinder, Rusya ile işbirliğine girecek gibi gözüküyor. Rusya Tinder platformundan veri talep ediyor! Peki Tinder veri talebi konusunda nasıl bir tutum içerisinde?

Rusya, yaptığı yasal düzenleme ile birlikte Tinder‘dan kullanıcı verilerini talep etti.

Rusya Tinder verilerini istiyor!

Uygulamanın Rus kullanıcılarının mesajları, lokasyon bilgileri, fotoğrafları ve şifrelenmiş parolaları gibi birçok kişisel verisi, Rusya tarafından talep edildi.

rusya tinder veri talebi sdn 2

Rusya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bilgilere erişim talebinin, güvenlik gerekçesi ile yapıldığını belirtti.

Tinder veri talebi konusunda ne düşünüyor?

Tinder, bu bilgilerin hükümet ile paylaşılmasının doğru olmadığı fikrini savunuyor olsa da kapıları tamamen kapatmış değil.

Rusya, daha önce yaklaşık 175 adet şirket ile verilerin en az 6 ay boyunca Rusya lokasyonlu sunucularda tutulması ve talep edildiğinde devlet kurumları ile paylaşılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Fakat bu düzenlemenin, Rusya’nın istihbarat servislerine verilmek üzere yapıldığı iddialarının üzerine birçok şirket bu talebi reddetme kararı almıştı.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram da, bu talebi reddettiği için Rusya tarafından, ülke sınırları içerisinde erişime kapatılmıştı.

Bakalım Tinder veri talebi konusunda Rusya’ya kafa tutacak mı?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abdye gelince boyunları kıldan ince ama rusyaya gelince wow

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Telegram mesenger gibi Agalik yapacak mı. Yoksa kendini düşünüp kullancıları önemsemeyip ve tüm bilgilerini verecekmi bakalım görücez. Bu konuda tek taktir ettiğim program Telegram mesenger ben bu kadar kullanıcısını düşünen bir uygulama görmedim.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Salla salla

" Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya, Tinder’dan veri talep ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "