Ryzen Mobile işlemcilere Qualcomm dopingi!


06 Aralık 2017 Çarşamba 11:36
Ryzen Mobile işlemcilere Qualcomm dopingi!

Qualcomm’un düzenlediği büyük etkinlikte sürpriz bir konuk vardı. Bu konuk işlemcisi dünyasının devlerinden AMD oldu. 2017 yılına Ryzen bombası ile giren AMD, Ryzen Mobile işlemcileri için Qualcomm ile güç birliği yapacak.

Ryzen Mobile işlemciler Qualcomm ile coşacak!

ShiftDelete.Net olarak yerinde takip ettiğimiz Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi, AMD’nin Ryzen Mobile işlemcilerine de sürpriz bir şekilde ev sahipliği yaptı. Snapdragon 845 işlemcisi ile büyük ses getiren etkinlikte bu duyuru ise en az Snapdragon 845 işlemcisi kadar önemli. AMD’nin 2017 yılında şaha kalkmasını sağlayan Ryzen işlemcilerinin mobil versiyonları Qualcomm Snapdragon X16 LTE desteği ile güçlendirilecek.

Qualcomm’un “Always Connected” sloganı ile duyurduğu LTE bağlı PC konsepti için AMD ile işbirliği yapacağı resmi olarak açıklandı. AMD’nin Ryzen Mobile işlemcileri, dizüstü bilgisayarlarda Qualcomm üretimi LTE modemlerle desteklenecek. AMD adına sahneye çıkan Kevin Lensing, Ryzen serisinin mobil versiyonlarında Qualcomm üretimi LTE modemlere yer verileceğini açıkladı.

Kısa bir süre önce duyurusu yapılan bu işlemciler yüksek performanslı x86 çekirdek mimarisine ve Vega GPU’larına sahip olacak. Ryzen 7 2700U olarak isimlendirilen işlemci, 4 Zen çekirdeğine ve 10 Vega işlem birimine sahip olacak. 15W’lık mobil işlemciler arasındaki en yüksek performansa sahip olacağı iddia edilen bu işlemcide Qualcomm üretimi Snapdragon X16 LTE modem kullanılacak.

Snapdragon X16 LTE modem ile gigabit hızında indirme hızları, Ryzen serisinin mobil işlemcileri ile dizüstü bilgisayarlara taşınacak.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ryzen Mobile işlemcilere Qualcomm dopingi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ryzen Mobile işlemcilere Qualcomm dopingi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ryzen Mobile işlemcilere Qualcomm dopingi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?