Okunma

Sabit Disklerin Dönemi 2012’de Bitecek


06 Ekim 2009 Salı 09:03
Sabit Disklerin Dönemi 2012’de Bitecek

OCZ Technology CEO’su Ryan M. Petersen yaptığı açıklamada SSD’lerin bir kaç yıl içinde fiyat, kapasite ve performans açısından günümüzde sıkça kullandığımız mekanik sürücüleri geride bırakacağını iddia etti.

SSD üretimi için planlanan yol haritalarında 2011′in sonları ve 2012′nin başlarına doğru yapılacak olan geliştirmeler sayesinde SSD’lerin hem kapasite hem de fiyat bakımından sabit disklerle aynı seviyeye geleceği söyleniyor. Performans açısından ise SSD’ler şu an zaten sabit disklerin çok önündeler.

OCZ’nin yanı sıra Intel de SSD teknolojisine büyük yatırımlar yapıyor. Petersen’in söyledikleri ve yapılan yatırımlar düşünüldüğünde mekanik sürücülerin önümüzdeki 10 yıl içinde tamamen ortadan kalkacağını tahmin edebiliriz.

:: 2012 yılında SSD’ler sabit disklerin yerini alabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sabit Disklerin Dönemi 2012’de Bitecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hadi inşallah petersen, fiyatları düşürün bugün de bitirebiliriz gerçi 🙂 bıktım bad sector den disk gıcırtısından

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çok doğru söylemiş ayrıca ssdleri pci girişine takarak inanılmaz derecede hızlı veri aktarımına sahip oluyoruz ve bunun sonucunda sistem daha hızlı açlı***** oyunların yüklenmesinde de gözle farkedilir derecede hızlanmalar oluyor…Fiyatlarda ucuzlar heralde o zaman.
    Hem veri güvenliği açısından ssdler çok iyiler mesela bir veriyi sildiğimiz zaman geri getirmek zor oluyor veya mümkün ***** bakımdan çok çok iyiler..! : D

" Sabit Disklerin Dönemi 2012’de Bitecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sabit Disklerin Dönemi 2012’de Bitecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sabit Disklerin Dönemi 2012’de Bitecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "