Okunma

Sağım Solum Görsel İletişim


29 Aralık 2008 Pazartesi 15:40
Sağım Solum Görsel İletişim

Grafik, dünya üzerinde tükenmeyecek bir iletişim yöntemi. Tasarım denilen bu olgu bir kutu üzerinde, afişte, dergide, web sitesinde, gözün görebildiği her yerde. Bu alanda uzmanlaşan elemanlar da her zaman ihtiyaç halindedir. Bu eğitim için bir çok üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi açmakta. Lakin bu bölümlere girmek yetenek sınavı gerektirdiğinden ve çok az kişi girebildiğinden dolayı bu mesleği seçmek isteyen bir çok kişi de açıkta kalmaktadır. Üniversitelerden çıkan çok az mezun da piyasadaki tasarımcı açığını kapatamamaktadır. Biraz hayalgücüm, biraz da yeteneğim var diyen herkes sertifika programlarından yararlanarak sektörden pay sahibi olabilir.

:: Yazı ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Ethel Hakim (Academy Tech Görsel İletişim Uzmanı)
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sağım Solum Görsel İletişim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sağım Solum Görsel İletişim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sağım Solum Görsel İletişim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "