Okunma

SAGUAR Avustralya’da Yarışacak


03 Eylül 2009 Perşembe 05:19
SAGUAR Avustralya’da Yarışacak

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu SAİTEM’in ürettiği, güneş enerjisiyle çalışan SAGUAR (Sakarya Güneş Arabası), dünyanın en prestijli güneş arabaları yarışı organizasyonu olan Avustralya World Solar Challenge’da Motorola’nın da desteğiyle yarışacak.

25-31 Ekim tarihleri arasında, bugüne kadar hiçbir Türk ekibinin katılamadığı Avustralya World Solar Challenge’da yarışacak olan SAGUAR, Avustralya kıtasının en kuzeyinden en güneyine uzanan 3000 kilometrelik parkuru sadece güneş enerjisi kullanarak tamamlayacak. MIT, Stanford, Cambridge, TU Delft gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinin ekipleriyle yarışacak olan SAGUAR‘la, Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu, bir ilke daha imza atmış olacak.

 

 Türkiye’nin en pahalı öğrenci projesi Güneş arabası SAGUAR Motorola’nın da desteğiyle Avustralya’da yarışacak.

 

TİM Show Center’da düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtılan ve 800.000 TL’lik maliyetiyle Türkiye’nin en büyük bütçeli öğrenci projesi olan SAGUAR, iki yıllık yoğun bir çalışmayla üretildi. Saatte 133 kilometre hıza ulaşabilen SAGUAR’ın; proje, tasarım ve üretim dahil her aşamasında 10 profesyonel ve akademik danışman ile beraber 40 gönüllü öğrenci çalıştı.

:: Bu tür projeleri destekliyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SAGUAR Avustralya’da Yarışacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SAGUAR Avustralya’da Yarışacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SAGUAR Avustralya’da Yarışacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "