Okunma

Sahte Google Uygulamaları Kaldırıldı!


29 Mart 2014 Cumartesi 11:00
Sahte Google Uygulamaları Kaldırıldı!

Her geçen gün büyüyen Windows Phone Uygulama Mağazası ilginç bir olaya sahne oldu. Bu hafta içinde mağazaya eklenen sahte Google uygulamaları, Microsoft tarafından mağazadan kaldırdı.

6 sahte uygulama

Yayınlayıcı olarak “Google, Inc” şirketinin göründüğü toplam 6 uygulamanın sahte olduğu tespit edildi. Durumu fark eden MS yetkilileri uygulamaları sözleşme şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle mağazadan kaldırdı.Buna rağmen, yetkililer sahte uygulamaların mağazaya nasıl eklenebildiği hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Sadece bir Google uygulaması var

Uygulamalar arasında Hangouts, Google Maps, Google Plus, Google Search, Google Voice ve Gmail yer alıyordu. Andorid ve iOS platformlarında ücretsiz olarak sunulan uygulamalar Windows mağazasında ise 1.99 dolar fiyat etiketine sahipti.

Windows Phone Uygulama Mağazası‘nda hali hazırda bulunan tek resmi Google uygulamasının “Search” olduğunu ve “Google Inc” (virgül yok) tarafından yayınlandığını hatırlatmakta fayda var.

:: En çok hangi Google uygulamalarını kullanıyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Sahte Google Uygulamaları Kaldırıldı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bi google play de de yapilsa iyi olur fakat iste google hic umursamiyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sanki androidde retrica vs uygulamalar yok…Saten wp kullananlar Google la iş birliği yapmamak için seçmişler bu sistemi…Alternatif hrzaman iyidir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Windows Phone App mağazasına uygulama sokmak için göbeğimiz çatladı, imanımız gevredi, o olmamış şu olmamış yok efendim metro arayüzüne uygun değilmiş diye hep geri çevrildik kapıdan… adamlara bak.. nasıl oldu da bu fake uygulamaları kabul ettiniz??
  böyle devam et MS en sonunda kendi başını yersin.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Windows Phone pazarı çok yeni o yüzden uzak durmakta fayda var.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Google uygulamalarının api’leri Windows Phone’a uyarlanabilmesi adına Google tarafından geliştiricilere dağıtıldı. Yakında resmi uygulamaların çoğunu mağazada görebileceğimizi umuyorum. Belki bu haber de bunun bir kanıtı olabilir.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Dursatdı ya bir zararı olmaz onların

 7. SDN Okuru dedi ki:

  drive a gmail yazmis kekolar 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  E adamlar alternatif ini yapmaya çalışmış.

" Sahte Google Uygulamaları Kaldırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte Google Uygulamaları Kaldırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte Google Uygulamaları Kaldırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "