Okunma

Sahte iOS uygulaması bilgilerinizi çalabilir!


28 Aralık 2018 Cuma 16:01
Sahte iOS uygulaması bilgilerinizi çalabilir!

Şu an App Store üzerinde, en iyi araçlar kategorisinde altıncı sırada bulunan ve Amazon Alexa cihazının kurulumunu yaptığını iddia eden sahte iOS uygulaması, bilgilerinizi çalabilir.

Sahte Alexa uygulaması en iyi ücretsiz uygulamalar listesinde!

Setup for Amazon Alexa adı ile mağazada yer alan uygulama, en iyi ücretsiz App Store uygulamaları arasında 75. sırada ve en iyi araçlar sıralamasında 6. sıraya yükselmiş durumda.

Uygulama, kurulum yapmak istediğinizde cihazın seri numarasını ve IP adresini istiyor. Bilgileri girmiş olmanıza rağmen, tahmin edebileceğiniz üzere kurulum gerçekleşmiyor ve sahte bir hata mesajı karşınıza çıkıyor.

Amazon ile hiçbir bağlantısı olmayan One World Software adlı geliştirici, henüz App Store tarafında bir sorunla karşılaşmadı.

sahte iOS uygulaması

Alexa app şeklinde aratıldığında arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan uygulama, dikkatsiz kullanıcılar tarafından indirilmeye devam ediyor.

Yapılmış olan yorumlara baktığımızda ise, çoğu kullanıcının sahte olan uygulamayı indirdikleri konusunda haberleri bile yok.

Özellikle son dönemlerde, App Store üzerinde sayıları artmaya başlayan sahte ve zararlı uygulamalara karşı bakalım Apple nasıl bir önlem alacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Sahte iOS uygulaması bilgilerinizi çalabilir!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güle güle imei apple çok boşladı bu işleri

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Android’ciler laf edecek şimdi, sizin mağzanızda böyleleri dolu dolu!

 3. Mustafa64200 dedi ki:

  Başlar şimdi Android candır gerisi yalandır tayfası.
  Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş!

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Siz vizyonsuz Apple’cıların bizim zeka seviyemize asla erişemeyeceğiniz gibi.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  IOS Uygulamasını Android kullananlar indiremiyecepine göre Androidçiler rahatız…

" Sahte iOS uygulaması bilgilerinizi çalabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte iOS uygulaması bilgilerinizi çalabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte iOS uygulaması bilgilerinizi çalabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "