Okunma

Sahte Obama’ya Dikkat!


23 Ocak 2009 Cuma 06:30
Sahte Obama’ya Dikkat!

Sahte paylaşım siteleri ya da sahte porno yıldızı sitelerinin ardından, kötücül yazılım dağıtmak için son kullanılan yöntem de sahte başkanlık haber blog’ları oldu.

Sahte Gündemle Kandırmaca

Trend Micro‘nun araştırması, Başkan Obama‘nın adını ve onunla alâkalı anahtar kelimeleri kullanarak, sitelerde ActiveX denetimi adı altında kötücül yazılımların bilgisayarlara enjekte edildiğini ortaya çıkardı.

E-postalarda
da benzeri saldırıların şu sıralar hayli yoğun olduğunu belirten Trend Micro yetkilileri, güvenilir görülmeyen hiçbir bağlantıya tıklanmaması ve .exe dosyalarının çalıştırılmaması yönünde kullanıcıları uyarıyor.

:: Denk geldiğiniz bu tarz zararlı siteler var mı?

Bilgi İçin : Trend Micro
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sahte Obama’ya Dikkat!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    nedir bu be obama aşağı obama yukarı amerika damı yaşıyoruz yoksa siz amerika yamı hizmet ediyorsunuz iki haberden birisi obamadan bahsediyor

" Sahte Obama’ya Dikkat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sahte Obama’ya Dikkat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sahte Obama’ya Dikkat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "