Saitek Cyborg Evo Force


03 Aralık 2005 Cumartesi 15:00
Saitek Cyborg Evo Force

Uçan şeyleri denetim altında tutmak ve çetin silahlı mücadelelere girmek, gerçek hayatta olmasa da bilgisayar başında sıkça yapabileceğimiz bir şey. Bu çatışmalardan sağ çıkabilmek de çoğunlukla şansa ve kullandığımız araca ne kadar iyi hükmettiğimize bağlı. Ne kadar sağlam bir oyun denetçisine sahipsek o kadar rahat ve iyi oyunlar çıkartabiliriz; yeni oyun koluna da sürekli para vermek zorunda kalmayız.

Kullanım
İlk bakışta, Cyborg Evo Force’un yapılmasının ilk amacı sanki her ele uymakmış gibi görünüyor. Küçük ve büyük fark etmez, bir şekilde her ele uyabilecek kadar yükseklik ve tuş takımı eğimi ayarlanabiliyor. Yalnızca başparmağın altında kalan ve yüksekliği ayarlanabilen üçlü tuş takımı için daha iyi yerleştirilebilirmiş diyoruz. Geri kalan tuşlar, ayarların zenginliği sayesinde her zaman kullanışlı durumda.

Sürücü
Aygıt sürücüsü ürünün çok çeşitli şekillerde iş görebilmesine olanak sağlıyor. her tuş, herhangi bir klavye tuşu veya bu tuşların bileşimlerine atanabiliyor. Çoklu yön tuşları ise fare hareketini taklit edebiliyor. Tabii ki bu durumda kolunuz, eliniz kadar duyarlı olamadığı için bir farenin sağladığı keskinliği beklemeyin; ama oyunlar içinde ise bir fareden bu kadar iyi denetim beklemeyin diyelim. Bunu söylerken birinci şahıs aksiyon oyunlarını dikkate almıyoruz.

Sürücünün yanında, sürücüyle beraber çalışan Saitek profil düzenleyici yazılım, size bir çok farklı oyun için farklı ayarlar hazırlamanıza ve bunları sistem tepsisinden bir kaç tıklamayla seçmenize izin veriyor. Hatta birden fazla Saitek oyun kumandanız varsa bile yazılım aynı olduğu için hepsine özgü ayarları hazırlayabiliyorsunuz. Bir ürünün ayarı elbette bir başka modelde çalışmıyor.

İzlenimler

Cyborg Evo Force, tepki özelliğiyle de öne çıkıyor. Her ne kadar tepki sizin oyunu oynamanızı zorlaştırsa da gerçekçilik eklediği kesin. Eğer bu gerçekçilik konusunu bir kenara bırakıp bu güç sistemi "başka neye yarar?" diyorsanız, sürücünün ayarlarına girip, kola fazladan ağırlık ekleyen özelliği açmanızı öneririz. Zira kullanırken kol biraz hafif geldi ve bu ayarı etkinleştirince oyun daha rahat oynanabilir hâle geldi. Bu sürekli güç üretimi tabii ki adaptörle çalışan bu sistemin bir miktar enerji tüketmesine, dolayısıyla alt kısmının fazlasıyla ısınmasına sebep oluyor. Bunun görünüşte bir zararı yok.

Yanlardaki/tabandaki tuşlar, sayı olarak yüksek; fakat açıkçası bol hareketli bir uçak simülasyonu oynuyorsanız eliniz pek oraya gitmiyor, gidemiyor. Gerçi o kadar hareket istiyorsanız, Saitek’in iki kollu uçuş sistemleri de var; onlar işinizi daha iyi şekilde görecektir.

Ürün ilk bakışta narin gözükmesine rağmen saatler süren gerilimli hava çatışmalarından tek parça çıkabildi.

Özetlemek Gerekirse:

http://www.shiftdelete.net/site/videokurs/evoforce.swf

Ürün Bilgileri

Üretici: Saitek
Fiyat: 89 $ + KDV
Dağıtıcı: Vega

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

iyide kardeşim,bu ürüne uygun oyunlar neler?ben aldım ama hal bi tepki göremedim?

" Saitek Cyborg Evo Force konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Saitek Cyborg Evo Force ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Saitek Cyborg Evo Force ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti