Salgına karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri!


22 Mart 2020 Pazar 20:00
Salgına karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri!

Büyük teknoloji şirketleri Corona virüsü pandemisine karşı önlemlerini sıkılaştırmaya devam ediyor. Salgının yaşandığı ilk günden beri Apple, Microsoft ve Amazon gibi dev teknoloji şirketlerinin yaptıkları hamlelerini görüyoruz. Pandemiye karşı şirketlerin her geçen gün çalışmalarını artırdığını ve maddi destek sağladığına şahitlik ediyoruz. İşte salgına karşı teknoloji devlerinin hamleleri!

Salgına karşı teknoloji devlerinin hamleleri

Amazon, Apple ve Microsoft sağlık hizmetleri çalışanları için tıbbi malzeme ve kişisel koruyucu ekipman bağışlarını artırdı. Bunun yanında şirketler tarafından enfeksiyonun küresel yayılımının takip edilmesi için analiz etmeye yardımcı yazılımlara da destek veriliyor. Corona virüsüne karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri ise salgının binlerce kişiye yayılmasını engelliyor.

Apple CEO’su Tim Cook, Twitter’da şirketin hem ABD’de hem de Avrupa’daki sağlık çalışanları için gerekli malzemeleri tedarik etmeye çalıştığını ve şirketin bu alana destek olmak milyonlarca maske üreteceğini yazdı. Bunun yanında 15 milyon dolarlık bir bağış da şirket tarafından yapıldı.

Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos ise daha yeni şirketin blog sayfasında yazdığı gibi depolama ve lojistik operasyonlarında önceliklendirmenin değiştirildiğini aktardı.

Bu kapsamda artık günlük ev zımba telleri, bebek ve tıbbi malzemeler de dahil olmak üzere temel ürünlere odaklanan Amazon’un yeni politikası Corona virüsünün yayılmasına karşı atılan adımları kapsıyor. Bildiğiniz gibi şirket 100 bin yeni çalışan almayı da planlıyor.

Küresel arz noktasında sıkıntı yaşanan malzemeleri daha hızlı kullanıcılara ulaştırmayı planlayan Amazon, söz konusu krizi en az hasarla atılması için çabaladığını da aktarıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, profesyonel iş ağı LinkedIn hesabı üzerinden bir yazı yayımlayarak şirketin politikalarından bahsetti.

Corona virüsü(COVID-19) için özel yazılımlar üzerinde çalışıldığını ve bu alana özel bir fon ayrıldığını aktaran Nadella, COVID-19 için Microsoft’un Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) chatbot teknolojisini getirdiğini de belirtti.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Salgına karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Alın bu 15 milyon doları, ölmeyin çünkü ben size telefon, bilgisayar satacağım, yoksa şirketim nasıl 50-100 milyar dolar kazanacak ?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  hepsi göz boyamak için

" Salgına karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Salgına karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Salgına karşı Apple, Microsoft ve Amazon hamleleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!