Samsung 5G teknolojisi ile hız rekoru kırdı


04 Mart 2021 Perşembe 10:55
ABONE OL
Samsung 5G teknolojisi ile hız rekoru kırdı

Samsung Electronics, hem 5G hem de 4G LTE baz istasyonlarını kullanarak gelişmiş telekomünikasyon teknolojisi ile sektörün en hızlı indirme hızına ulaştığını iddia etti.

Şirket, Kore’deki laboratuvarında gerçekleştirdiği bir gösteride, 40MHz 4G frekansını ve 800MHz 5G frekansını mmWave‘de başarıyla birleştirerek E-UTRAN New Radio Dual Connectivity (EN- DC) teknolojisini ortaya koydu. Samsung, yaptığı açıklamada, test aşamasında Galaxy S20 akıllı telefon, 4G radyolar, 5G radyolar (Compact Macro Link), 4G/5G common Core (Link) gibi cihazlar ve ağ ürünlerinden oluşan ticari çözümlerini kullandığını belirtti.

Samsung 5G hızında geçen yılın rekorunu egale etti

Samsung tarafında elde edilen son başarı, MU-MIMO (çok kullanıcılı çok girişli çoklu çıkış) teknolojisini kullanarak geçen yılki gösteride kaydedilen 4,25 Gb/sn hızlarını geride bırakarak yeni bir rekora sahne oldu.

Güney Koreli teknoloji devi bunun başka bir dönüm noktası olduğunu açıkladı. Şirketin gerçekleştirdiği demoda ayrıca, operatörlerin her iki ağın avantajlarını en üst düzeye çıkarmak, gelişmiş hızlar elde etmek, kapsama alanı ve güvenilirlik sunmak için 4G ve 5G‘yi birleştirmelerine olanak tanıyan EN-DC teknolojisi kullanıldı.

Samsung 5G hız rekoru kırdı

Ek olarak Samsung daha fazla verimlilik elde etmek ve kablosuz bir ağ üzerinden veri hızlarını artırmak için birden çok spektrum kanalını birleştiren taşıyıcı kümelemeden de yararlandı.

Başkan Yardımcısı ve Başkanı Ji-Yun Seol, “Bu gösteri sayesinde Samsung, 5G veri hızlarında yeni bir çığır açan rekora imza atmaktan gurur duyuyor ve şimdi çift 4G / 5G yaklaşımını kullanmanın gücünü doğrudan tek bir kullanıcıya sunuyor” dedi.

Başarılı gösterinin, 5G hizmetine hızlı, istikrarlı ve etkili bir yol sağlamak için bir yol sunduğu düşünülüyor. Samsung, yonga setleri ve radyolar dahil olmak üzere 5G uçtan-uca çözümler sunmadaki varlığını genişletmeye çalışıyor. Bu bağlamda şirketin birçok ülkede mobil taşıyıcılarla 5G ağ ekipmanı tedarik anlaşmaları imzaladığını belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Biz daha 5G ne onu bilmiyoruz adamlar üstünde deney yapıp 4-5G birleşimini oluşturup üstüne de rekor kırıyorlar.. Çok geriyiz çok..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Ve Huawei CEO’u en hızlı internet iPhone’larda demişti ve hemen Apple yalakaları gelmişti 5-7 bin TL arası güncel SD işlemcili ve buna bağlı olarak güçlü modemler olmasına rağmen.

" Samsung 5G teknolojisi ile hız rekoru kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung 5G teknolojisi ile hız rekoru kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung 5G teknolojisi ile hız rekoru kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  2. 2 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  3. 3 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  4. 4 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  5. 5 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  6. 6 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  7. 7 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  8. 8 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  9. 9 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!
  10. 10 Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme! Ultra güçlü Monster Tulpar T5-V21.5 inceleme!