Okunma

Samsung Electronics İçin ÖnceGezegen


07 Eylül 2009 Pazartesi 13:23
Samsung Electronics İçin ÖnceGezegen

Düşük karbonlu üretimle ekonomik büyümeye odaklanan şirket, “PlanetFirst”, “ÖnceGezegen” sloganıyla dört temel çevreci yönetim hedefi belirledi.

Bu hedefler arasında, üretim tesislerinde satışlarla normalleşen sera gazı emisyonunu yüzde 50 azaltmak, sera gazı emisyonunu tüm ürünlerde 5 senelik bir süreçte 2013 senesine kadar 84 milyon ton’a düşürmek, Samsung ürünlerinin yüzde 100 çevre dostu olmasını sağlamak ve çeşitli eko-yönetim girişimlerine 5.4 trilyon Kore Won’u yatırım yapmak ve tedarikçiler ve iş ortakları ile e çevreye duyarlılık konusunda işbirliklerini pekiştirmek.

 

Ekolojik yenilikler yoluyla yeni değer yaratma vizyonu ile Samsung, lider çevre dostu kuruluş olmayı hedefliyor.

 

Samsung Electronics Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Yoon-Woo Lee konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Samsung Electronics her zaman çevreye olan sorumluluklarını oldukça ciddiye almıştır. Ancak bugün bir adım daha öteye geçerek, eko-yönetimi iş ile ilgili karar mekanizmamızın ve büyüme stratejimizin tam kalbine yerleştirip, gerçek anlamda çevreci bir kuruluş olma yolundaki kararlılığımızı açıkça ortaya koyduk. Bu eko-yönetim girişimi tüm global operasyonlarımızı, tedarik zincirini ve Samsung ürünlerinin tüm yaşam döngüsünü kapsayacak. Belirlediğimiz hedeflere ulaşarak gezegenimizin karşı karşıya olduğu çevreyle ilgili sorunları çözmede bir yol çizmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

:: Samsung’un bu hedefini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Samsung Electronics İçin ÖnceGezegen konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Electronics İçin ÖnceGezegen ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Electronics İçin ÖnceGezegen ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "