Samsung VR ile Ev Alınabilir mi?


07 Mart 2016 Pazartesi 19:30
Samsung VR ile Ev Alınabilir mi?

Sanal gerçeklik teknolojileri her geçen gün spor, sanat vb. alanlarda çeşitli şekillerde kullanılmaya devam ediyor. Fakat Samsung’un ortağı olduğu projenin pek de benzerine rastlanmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Digital Trends‘in haberine göre Samsung, Sherry Fitzgerald adlı İrlandalı emlak şirketi ile birlikte sanal gerçeklik teknolojilerini kullanıcılara sunma yoluna gidiyor.

Sherry Fitzgerald ile Samsung, kullanıcıların tutmayı planladıkları evleri görmeden önce, sanal gerçeklik ile söz konusu evleri incelemeleri yönünde bir imkan sunacaklar.

Ayrıca evler inşaat halinde iken, kullanabilir duruma gelme aşamasını göstererek, henüz evler yapılmadan kullanıcılara satışının gerçekleşmesi planlanıyor.

16-03/07/sherry-fitzgerlad.jpg

Bu hizmeti deneyimlemek isteyen Samsung kullanıcıları, Galaxy cihazları ile Samsung Gear VR kulaklığını takarak söz konusu deneyimi yaşıyorlar.

Kullanıcılar, henüz ev içi tasarım hakkında pozisyonel izleme, kontrol edilebilir hareket imkanlarına sahip olmasa da, potansiyel ev alımlarını yüksek çözünürlüklü sanal gerçeklik ön izlemesi ile gerçekleştiriyorlar.

Henüz deneme aşamasında hizmet veren uygulamanın önümüzdeki haftalarda Fitzgerald’ın tüm ofislerinde kullanımına başlanması için çalışmalar yürütüleceği belirtildi.

Samsung tarafından sunulan sanal gerçeklik aynı zamanda ölçeklendirme yöntemiyle, ev boyutunun gerçek ölçülerini potansiyel alıcılara iletirken, ev hakkındaki diğer teknik bilgilerini de bu yolla iletebiliyor.

:: Samsung’un Sherry Fitzgerald firması ile birlikte gerçekleştirdiği sanal gerçeklik emlak uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Samsung VR ile Ev Alınabilir mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    samsung gear vr kulaklığı yazmışsınız

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sanal gerçeklik nerelere geldi l vay ve..

  3. SDN Okuru dedi ki:

    gzl fikir yaygınlaşabilir

" Samsung VR ile Ev Alınabilir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung VR ile Ev Alınabilir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung VR ile Ev Alınabilir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "