Okunma

Samsung Hap İşine de Girdi!


28 Mayıs 2015 Perşembe 13:00
Samsung Hap İşine de Girdi!

Samsung‘un Sağlık Geliştirme Platformu SAMI 2014 yılında geliştirici kitini dağıtıma sunduğundan beri özel ürünlerle karşımıza çıkıyor. Çoğu Samsung destekli ürünlerin ortaya konulduğu bu platform geçtiğimiz yıl SIMBAND ile karşımıza çıkmıştı. 

15-05/28/1-1432813919.jpg

Birçok sensörden oluşan bu band Gear S ve gerekli yazılımla birlikte kullanıcılara sağlık alanında birçok bilgiyi sunabiliyordu. Akıllı saatlerin geleceklerinin ise (bir Apple Watch değilseniz) bu tarz sağlık bilgisi verebilmeleriyle doğru orantıda olacaktır diye düşünmekteyiz.

Yeni gelen bir haberlere göre SAMI platformu “e-Celsius” adını verdiği bir hap ile kullanıcının vücut sıcaklığını ölçebiliyor ve bunu akıllı saatimize ya da telefonumuza gönderebiliyor. 

15-05/28/2.jpg

Hap, her 5 saniyede bir vücut sıcaklığımızı ölçerek bunu bulutta kaydediyor ve ani değişimlerde ve yükselmelerde bunu kullanıcısına bildiriyor. Eşimle oğlumuzun başında ateş nöbeti tutmuş bir baba olarak bu ürünün özellikle çocukların hastalıklarında kullanılabileceğini düşünmekteyim. Çocuğunuzu kreşe ya da okula bıraktıktan sonra “acaba ateşi çıktı mı” diye düşüneceğinize bu hapın birçok sorunun üstesinden geleceğini öngörebiliriz.

Teknolojinin bu tarz yenilikçi buluşlarda kullanılması ise oldukça güzel değil mi?

:: Samsung’un teknolojik haplarını kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarVolkan Manav

Son 5 yıldır profesyonel anlamda teknoloji yazarlığı yapan, "hangi telefonu almalıyım" sorusunun temel muhatabı, Asil Dora'nın babası ve tam bir donanım aşığı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Samsung Hap İşine de Girdi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  O zaman bunlar tek kullanımlık mı ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung telefonları çatır çatır patlıyor bu haplar adamı öldürür öldürür kullanayım demeyin sakın direk vücudunuzun içinden vereceksiniz radyasyonu sağlık sorunları yaşarsınız zaten en fazla radyasyon özelliğine sahip telefon samsung 5-6 kat daha fazla radyasyon yayıyor telefonları.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşın biri ''Yaa ne adamsınız kaç yıldır Samsungu batıramadınız gittiniz?Siz kazıklanmaya doyamadınız,az donanım ve özelliklere yüksek fiyatlar vermeye devam edin bakalım..'' demiş. Ben de cevap olarak, ya asıl siz ne adamsınız biz o parayı stabiliteye, virüssüz telefona, kasmayan, sıfır telefon aldıktan 3-5 ay sonra format gerektiren telefona vermiyoruz. BİZ DONANIMA PARA VERMİYORUZ, YAZILIMA VERİYORUZ. Bir anlatamadık ya senelerdir. yeminle bıktım sizden ya, samsung da yapsın kendi işletim sistemini, stabil olsun kasmasın 3-5 ay sonra, çok merakli değiliz 3000 lira vermeye bir telefona elbette…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hap var cigara var abime ne vereyim 😀

 5. TheFame dedi ki:

  Samsung sonunda plastiði en iyi nerede kullanacaðýnýn farkýna vardý

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bi orda yoktu orayada damladı.. Demedi demeyin bu sektördede 3 bilemedin 5 sene sonra batar..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hap sonunda ne oluyor 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apple fanboyları kullanmasın vücudunuz alerjik reaksiyon gösterir ölü verirsiniz 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Çocuğun "hapı" yuttu desene

" Samsung Hap İşine de Girdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Hap İşine de Girdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Hap İşine de Girdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "