Okunma

Samsung Hayat Kurtarıyor!


28 Haziran 2015 Pazar 16:00
Samsung Hayat Kurtarıyor!

Teknoloji dünyasında firmalar, trafik konusunda çeşitli yenilikler ve düzenlemeler yolunda adımlar atıyorlar. Google’ın test araçları bir yana dursun, Samsung’da trafik konusunda farklı bir yaklaşım içinde!

Bilindiği gibi bir süre önce Samsung, “Emniyet Kamyonu” isimli yenilikçi taşımacılık konseptini dünyaya duyurmuş ve oldukça ilgi gören bir gelişmeye imza atmıştı. Yeni gelen bilgilere göre ise Samsung’un bu yenilikçi konsepti, gerçekten umut verici!

15-06/28/news_inside_samsung-tirlari-2.jpg

Samsung trafik kazalarını önlemek istiyor!

Samsung, kendi firmasına ait olan, nakliye ya da servis için kullandığı uzun araçlarının arkasına dev bir ekran montajı yapmıştı. Özellikle uzun yüklü tırlar için kullanılmaya başlanan bu uygulamanın amacı, Samsung tırlarının gidiş-dönüş tekli yollarında, tırların yavaşlığından kurtulmak isteyen arkadan gelen sürücüleri hedef alıyor. Samsung tırlarının ön tarafında yer alan geniş açılı 4 kablosuz kamera, arkada bulunan ekrana karşı şerit görüntüsünü aktarıyor. Böylelikle arkadan sollamaya veya sağlamaya(İngiltere trafiği) yeltenen şoförler, güvenli bir şekilde karşı yönün trafik yoğunluğunu görebiliyor. Böylece, uzun tırların sıkışık trafiklerde meydana getirdiği tehlikeleri ve aksamaları, akılcı bir şekilde önlenmiş olabiliyor.

15-06/28/news_inside_samsung-tirlari1.jpg

Samsung’un Güvenlik Tırları kullanımda!

Samsung’un kısa süre önce tanıttığı bu güvenlik tırları, şu an test sürecindeler. Ancak bu test sürecinde dahi, deneyimlerin büyük önleyicilik sağladığı raporlanıyor.

Samsung’un kara yollarını yoğun bir şekilde kullanıldığı düşünüldüğünde, böylesi bir önlemi düşünmüş olması gerçekten mutluluk verici. Bu deneme sürecinin nasıl bir zaman çizelgesi olduğu ya da hangi ülkelerde ne derece yoğunlukta kullanılacağı henüz muamma… Ancak daha şimdiden büyük ilgi ve başarı elde eden Samsung tırları, öyle görünüyor ki sadece bir deneme olarak tarihe karışmayacak.

Samsung‘un daha önce yayınladığı Güvenlik Tırları için hazırladığı videoyu, aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6GNGfse9ZK8]

:: Samsung’un bu düşüncesi hakkında sizin görüşleriniz neler?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Samsung Hayat Kurtarıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bizim kamyoncular sağa çekip kurtlar vadisini büyük ekranda oradan izlerler 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde duble yol var olmayanlar düşünsün

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye'da bunlar park edildiği zaman ekranları çalarlar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu sistem tüm kamyon ve treyler üreticilerine mecbur koşulmalı sonuçta bir kamyon ve treyler için pek fazla bir maliyet getirmeyecektir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Git doğru düzgün güncelleme ver önce, milletin gözüne girmek için can da kurtarırmış. Çirkef çekik gözlüler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Arjantin için Samsung Arjantin'in geliştirdiği bir proje.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  samsung telefon işinden çıksın diğer alanlardaki başarısını gölgelemesin bence çünkü ençok adını telefonla duyuruyor oda firmaya sadece prestij kaybettiriyor…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Budur abicim

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Fabrikasında zehirlenip ölen çocuk işçiler çabuk unutulmuş…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ticari amaç gütmeyerek derken? Paneli ve kamerayı ücretsiz mi verecek tırlara?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede de geçerli olacak mı ayrıca çok uğraştırıcı bir proje bir şoför o tırı boş boş sürmez.

" Samsung Hayat Kurtarıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Samsung Hayat Kurtarıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Samsung Hayat Kurtarıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "